Zamknij

"Chilling Adventures of Sabrina": podobne seriale. 6 produkcji dla fanów Sabriny [LISTA]

29.10.2020 20:10
"Chilling Adventures of Sabrina": podobne seriale. 6 produkcji dla fanów Sabriny [LISTA]
fot. Rex Features/East News

"Chilling Adventures of Sabrina" to popularny serial platformy Netflix opowiadający o losach nastoletniej czarownicy. Jakie seriale podobne do Sabriny Netflixa przypadną do gustu jej fanom? Przedstawiamy listę 6 tytułów.

"Chilling Adventures of Sabrina" to nowa wersja popularnej historii nastoletniej czarownicy. Sabrina Spellman zaskarbiła sobie sympatię widzów na całym świecie. Serial cieszy się dużą popularnością, jednak jak na produkcje odcinkowe przystało - kiedyś się kończy. Które seriale obejrzeć, jeśli podobała wam się Sabrina Netflixa? Przedstawiamy listę 6 seriali podobnych do "Chilling Adventures of Sabrina".

"Chilling Adventures of Sabrina" - podobne seriale

"Chilling Adventures of Sabrina" to po pierwsze czary. Historia przedstawiona w serialu oscyluje wokół magii i sabatu czarownic. Nie brakuje tutaj czarnego jak węgiel humoru, czczenia szatana (z przymrużeniem oka rzecz jasna) oraz nastoletnich perypetii. W końcu główna bohaterka to uczennica liceum, która poza walką ze złem, przeżywa też bardziej przyziemne przygody. Poniżej znajdziecie 6 seriali, które przypadną do gustu fanom "Chilling Adventures of Sabrina".

Zobacz także

Nasza lista seriali podobnych do "Chilling Adventures of Sabrina" prezentuje się następująco:

"Sabrina, nastoletnia czarownica"

Tylko ta produkcja mogła otworzyć to zestawienie. Pierwotna interpretacja historii Sabriny Spellman, która zadebiutowała w latach 90., nieco różni się od "netflixowej Sabriny". To wciąż jednak lekka, zabawna i wciągająca opowieść o nastolatce, która boryka się z problemami typowymi dla osób w swoim wieku. A do tego mierzyć się musi ze światem pełnym magii. Pomaga jej w tym wygadany kot Salem, który jest absolutną gwiazdą serialu. 

"Legacies"

Serial z uniwersum "Pamiętników wampirów" i "The Originals". Opowiada on historię Hope Mikaelson, córki Klausa i Hayley, znanych z poprzednich produkcji. Hope nie jest zwykłą wiedźmą. Jest trybrydą - połączeniem czarownicy, wampira i wilkołaka. Mierzy się nie tylko z wszelkiej maści nadnaturalnymi istotami, ale także spuścizną po swoim ojcu, którego świat postrzega jako największe zło. Nie brakuje też oczywiście wątków typowych dla teen dram. "Legacies" to produkcja stanowiąca niejako połączenie "Chilling Adventures of Sabrina" z "Harrym Potterem". Akcja rozgrywa się bowiem w specjalnej szkole dla młodzieży obdarzonej nadnaturalnymi zdolnościami.

"Legacies" znajdziecie w serwisie HBO GO.

"Tajemny krąg"

Główną bohaterką jest tutaj nastoletnia Cassie, która zostaje sierotą. Wprowadza się do babci i po czasie odkrywa, że pochodzi z rodu czarownic. Wraz ze znajomymi ze szkoły,, posiadającymi podobne zdolności, zawiązuje tytułowy krąg. Ma on pomóc nastolatkom w kontrolowaniu swoich mocy. Serial jest ekranizacją serii książek autorstwa L.J. Smith.

"Charmed"

Odświeżona wersja kultowego serialu z lat 90. Fabuła skupia się na trzech siostrach - Macy, Mel oraz Mel - które właśnie straciły matkę. Gdy odgrywają, że są czarownicami, w ich życie wkrada się olbrzymie niebezpieczeństwo.

"The Order"

Serial platformy Netflix opowiadający historię Jacka Mortona, który właśnie rozpoczął studia. Na uczelni dołącza do tajnego stowarzyszenia i wikła się w niebezpieczny konflikt pomiędzy wilkołakami, a mistrzami czarnej magii.

"The Order" znajdziecie w bibliotece Netflixa.

"Riverdale"

Choć  "Riverdale" nie jest serialem poruszającym tematykę czarownic lub jakichkolwiek istot nadnaturalnych, po prostu musiał znaleźć się w naszym zestawieniu. Historia Archiego i jego przyjaciół rozgrywa się bowiem w tym samym uniwersum, co "Chilling Adventures of Sabrina". W "Sabrinie" pojawia się zresztą wiele nawiązań do "Riverdale", a młoda czarownica w jednym z odcinków odwiedza nawet tytułowe miasteczko.

"Riverdale" traktuje o losach wspomnianego Archiego i jego znajomych, którzy wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne. Dostępny jest na Netflixie.

Zobacz także