Zamknij

Serial "Chilling Adventures of Sabrina" doczeka się kontynuacji! Zmieni się jednak forma

22.07.2021 13:14
Serial "Chilling Adventures of Sabrina" doczeka się kontynuacji! Zmieni się jednak forma
fot. DIYAH PERA/NETFLIX

"Chilling Adventures of Sabrina" powróci do nas... jako komiks. Powieść graficzna, oficjalnie zapowiedziana przez twórcę serialu, domknie wątki zaprezentowane w serialu i pozwoli nam ostatecznie pożegnać się z Sabriną. Co już wiemy o "The Occult World of Sabrina"?

"Chilling Adventures of Sabrina" to popularny serial Netflixa o tytułowej nastoletniej czarownicy, który - ku niezadowoleniu rzeszy fanów - został skasowany po 4. sezonie. Teraz jednak twórca produkcji zapowiedział, że Sabrina powróci, tylko w nieco innej formie.

"Chilling Adventures of Sabrina": powstanie kontynuacja serialu

Roberto Aguirre-Sacasa, czyli człowiek, który powołał do życia nie tylko "Sabrinę", ale też "Riverdale", zapowiedział nadchodzący projekt zatytułowany "The Occult World of Sabrina". Będzie to komiks stanowiący rozszerzony epilog do finałowego sezonu serialu. Co w nim zobaczymy? 

W ostatnim wywiadzie twórca "Chilling Adventures of Sabrina" wyjawił, że powieść graficzna skupi się na staraniach rodziny Spellmanów, by przywrócić Sabrinę z zaświatów

Zaczniemy dokładnie w tym miejscu, w którym skończył się serial, czy z Sabriną i Nickiem w słodkich zaświatach. Jej przyjaciele i rodzina w Greendale będą starali się ułożyć swoje życie bez Sabriny. Zobaczymy, co działo się w ich życiu po tym jak Sabrina poświęciła dla nich własne życie. Pierwszą rzeczą, którą zrobi Zelda, będzie zebranie ekipy, która wyruszy w zaświaty i przywróci jej bratanicę do życia.

Roberto Aguirre-Sacasa o "The Occult World of Sabrina"

Komiks "The Occult World of Sabrina" nie będzie w żaden sposób powiązany z dziełami wydawnictwa Archie Comics, na których oparto produkcję Netflixa. Będzie to wyłącznie przedłużenie serialu i wątków w nim przedstawionych.

Przy okazji ogłaszania kontynuacji "Chilling Adventures of Sabrina", Roberto Aguirre-Sacasa ujawnił jak miał wyglądać ewentualny 5. sezon i potwierdził przy tym przypuszczenia fanów. Owszem, mieliśmy otrzymać crossover "Sabriny" i "Riverdale", gdzie bohaterowie drugiego serialu... również mieli być czarownikami. Na drodze stanął jednak koronawirus.

Zakończyłem prace nad finałem mniej więcej na początku pandemii i przedstawiłem Netflixowi pomysł na potencjalny sezon piąty, w którym pojawiliby się Archie, Betty, Veronica, Jughead i pozostałe postacie z "Riverdale", jako wiedźmy. Miało dojść do wojny pomiędzy wiedźmami z Greendale i wiedźmami i czarownikami z Riverdale. Netflixowi pomysł się spodobał, ale przez pandemię nic z tego nie wyszło.

Roberto Aguirre-Sacasa o crossoverze "Sabriny" i "Riverdale"

Jednak, jak pokazuje zapowiedź "The Occult World of Sabrina", nic straconego. Któż bowiem wie, może w przyszłości doczekamy się komiksowej wersji niezrealizowanego sezonu piątego?

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Bloody-disgusting.com