Zamknij

"Chłopaki Anansiego" - Amazon stworzy serial na podstawie powieści Neila Gaimana. O czym opowie?

Sergiusz Kurczuk
22.07.2021 10:06
Neil Gaiman
fot. Chris Pizzello/Invision/AP/East News

Niebawem ruszą prace nad serialem na podstawie powieści "Chłopaki Anansiego" Neila Gaimana. W sieci pojawił się plakat nadchodzącej produkcji Amazon Studios.

Dobra wiadomość dla fanów twórczości Neila Gaimana. Niedługo powstanie kolejna adaptacja jednej z książek brytyjskiego pisarza. Mowa o "Chłopakach Anansiego" - serialu, za który odpowie Amazon Studios.

"Chłopaki Anansiego" - nowy serial na podstawie twórczości Neila Gaimana

Miłośników Gaimana zasmuciła niedawno decyzja szefów stacji Starz, którzy postanowili zakończyć prace nad serialem "Amerykańscy bogowie". Na horyzoncie jest jednak kolejna adaptacja jednej z powieści pisarza.

Jak podaje Dread Central, przedstawiciele Amazon Studios ogłosili, że przeniosą na mały ekran bestsellerową książkę wydaną w 2005 roku pod tytułem "Chłopakach Anansiego". Sześcioodcinkowy serial trafi na platformę Amazon Prime Video. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku i zostaną zrealizowane w Szkocji. Oprócz Amazon Studios w produkcję będą zaangażowane firmy The Blank Corporation, Endor Productions oraz Red Production Company. Za serial odpowie Hanelle Culpepper. Scenariusz napisali Gaiman, Lenny Henry, Arvind Ethan David, Kara Smith oraz Racheal Ofori. Twórcy zaprezentowali oficjalny plakat nadchodzącej produkcji.

Chłopaki Anansiego
fot. Chłopaki Anansiego

Na temat powstającego serialu w oficjalnym oświadczeniu wypowiedział się sam Gaiman.

Serial telewizyjny "Chłopaki Anansiego" wisiał w powietrzu od dawna — po raz pierwszy zacząłem pracować z Endor i Red nad jego stworzeniem ponad dekadę temu. Potrzebowaliśmy Amazon Prime, aby wejść na pokład i przyjąć naszą wizję, potrzebowaliśmy showrunnerki z kunsztem i wizją Hanelle Culpepper, potrzebowaliśmy kreatywnej i technicznej magii Douglasa Mackinnona (który odkrył, jak możemy przekroczyć granice niemożliwego, by nakręcić historię rozgrywającą się na całym świecie w ogromnym studiu na obrzeżach Edynburga) i potrzebowaliśmy reszty niesamowitych ludzi, których nikt jeszcze nie zna. "Chłopaki Anansiego" będą nowym rodzajem serialu, z którym chcemy się przebić, aby stworzyć tytuł, który celebruje i raduje się różnorodnością zarówno przed, jak i za kamerą. Bardzo się cieszę, że to się dzieje i że widzowie będą mieli okazję spotykać się z panem Nancym, Charlie'em oraz Spiderem, Bird Woman i resztą.

Książka opowiada o Charlie'em Nancym - młodym człowieku, który żyje ze swoim zmartwionym z powodu separacji ojcem. Kiedy pan Nancy umiera, chłopak odkrywa, że jego prawdziwym ojcem był Anansi - afrykański bóg opowieści i trickster. Dowiaduje się, że ma brata imieniem Spider, który wkracza w życie Charliego. Jego świat staje się o wiele ciekawszy, ale również znacznie niebezpieczniejszy.

"Chłopaki Anansiego" to nie pierwsza okazja do współpracy Gaimana i Amazon Studios. W 2019 roku zadebiutował serial na podstawie powieści "Dobry omen", której współtwórcą był Terry Pratchett. Gaiman podpisał z firmą kontrakt na adaptację swoich innych powieści, więc na "Chłopakach Anansiego" raczej się nie skończy.

"Chłopaki Anansiego" - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono pozostałych szczegółów na temat adaptacji powieści Gaimana. Trudno powiedzieć, kiedy "Chłopaki Anansiego" trafią na platformę Amazon Prime oraz kto wystąpi w rolach głównych. Prawdopodobnie trwa jeszcze casting do serialu, więc fani pisarza muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/Dread Central