Zamknij

"Chyłka - Oskarżenie": kiedy premiera 5. sezonu serialu z Magdaleną Cielecką?

27.08.2021 13:20
Magdalena Cielecka
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Twórcy serialu "Chyłka" ogłosili, kiedy na Player.pl pojawi się 5. sezon adaptacji książek Remigiusza Mroza z Magdaleną Cielecką w roli tytułowej.

Już niedługo zadebiutuje 5. sezon serialu o bezkompromisowej prawniczce. Produkcja zatytułowana "Chyłka - Oskarżenie" trafi na platformę Player.pl jesienią 2021 roku.

"Chyłka - Oskarżenie": o czym opowie 5. sezon serialu?

Pierwszy sezon serialu kryminalnego "Chyłka" zadebiutował na platformie VOD stacji TVN w roku 2018. Od tamtej pory doczekał się czterech sezonów. Niebawem Magdalena Cielecka powróci do tytułowej roli.

Jak podają Wirtualnemedia.pl, scenariusz serialu "Chyłka - Oskarżenie" zostanie oparty na powieści Remigiusza Mroza "Oskarżenie", która stanowi szósty tom serii o sprawach prowadzonych przez hardą prawniczkę. Tym razem Chyłka zajmie się zagadką działacza opozycji, który został oskarżony o morderstwo czwórki dzieci i odsiaduje wyrok w zakładzie karnym.

Oprócz Cieleckiej, w rolach głównych powrócą Filip Pławiak (Kordian „Zordon” Oryński), Jakub Gierszał (Piotr Langer junior), Piotr Żurawski („Kormak”), Ireneusz Czop (Szczerbiński) i Szymon Bobrowski (Artur Żelazny). Serial powstał we współpracy ze stacją TVN i firmą Aktiv Media. Producentami 5. sezonu są Dorota Chamczyk i Violetta Furmaniuk-Zaorska. Scenariusz napisali natomiast Justyna Stefaniak i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Chamczyk. Za reżyserię odpowiadają twórcy cyklu - Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel. 

"Chyłka - Oskarżenie": kiedy premiera 5. sezonu serialu?

Na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie zadebiutuje "Chyłka - Oskarżenie". Wiadomo, że serial będzie dostępny w Player.pl jesienią 2021 roku. Na platformie można znaleźć również poprzednie sezony produkcji. Natomiast od 6 września 2021 roku, co poniedziałek widzowie TVN będą mogli oglądać czwarty sezon "Chyłki".

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/Player.pl