Zamknij

Koniec serialu "Chyłka". Kiedy premiera ostatniego sezonu hitu Player.pl?

01.09.2021 08:42
Warszawa Spotkanie prasowe serialu "Chylka - Kasacja" fot Adam Jankowski/REPORTER n/z: Ireneusz Czop, Magdalena Cielecka, Lukasz Palkowski, Remigiusz Mroz
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER

Serial "Chyłka" dobiega końca. Twórcy ogłosili, że piąty sezon będzie zarazem pożegnaniem z tytułową bohaterką. Kiedy zobaczymy zakończenie produkcji?

Już niedługo na Player.pl trafi piąty sezon serialu "Chyłka" z podtytułem "Oskarżenie". Będzie to jednocześnie zakończenie produkcji z Magdaleną Cielecką w roli głównej.

"Chyłka: Oskarżenie" ostatnim sezonem serialu Player.pl

"Chyłka" to niezwykle popularny serial Player Originals będący zarazem adaptacją słynnego cyklu powieści stworzonych przez Remigiusza Mroza. Produkcja powstała w roku 2018 i do tej pory doczekała się czterech sezonów. 

Niedawno pojawiła się informacja o piątym sezonie "Chyłki", który będzie adaptacją szóstego tomu prawniczych perypetii tytułowej bohaterki. Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, "Oskarżenie" będzie pożegnaniem z bezkompromisową prawniczką. Finał serialu ma zadebiutować jesienią 2021 roku. Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl skomentował zakończenie "Chyłki".

We wrześniu zaczniemy zdjęcia do piątego, najmocniejszego i jednocześnie ostatniego sezonu "Chyłki". Od początku nie zakładaliśmy, że zekranizujemy wszystkie tomy powieści, ale Chyłka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jesteśmy ogromnie wdzięczni widzom i fanom, dla których nasza produkcja Player Original stała się pozycją obowiązkową, dlatego szykujemy dla nich kilka niespodzianek. Niebawem zdradzimy więcej szczegółów.

Chociaż twórcy od początku wiedzieli, że nie przeniosą wszystkich przygód tytułowej bohaterki na mały ekran, na decyzję o zakończeniu "Chyłki" miała wpływ również wcielająca się w nią Cielecka. Aktorka gościła w radiu Cosmo - Radio po polsku w audycji "Po czerwonym dywanie", w której opowiedziała o swoim postanowieniu pożegnania z rolą.

Mam wrażenie, że już tak dużo dałam Chyłce i ona mnie, że już więcej nie mogę. I przede wszystkim muszę iść do przodu, brać nowe propozycje i pokazać się z zupełnie innej strony.

Kiedy fani produkcji zobaczą ostatnią sprawę prowadzoną przez Chyłkę?

"Chyłka: Oskarżenie" - kiedy premiera serialu?

W ostatnim sezonie "Chyłki" główna bohaterka przyjrzy się sprawie polityka opozycji oskarżonego o zabójstwo czwórki dzieci. Zdjęcia do finału serialu ruszą już we wrześniu 2021 roku. "Oskarżenie" ma zadebiutować na platformie Player.pl jeszcze w listopadzie 2021. Natomiast od 6 września na antenie TVN będzie można oglądać czwarty sezon serialu - "Chyłka: Inwigilacja".

Oprócz Cieleckiej, w rolach głównych powrócą Filip Pławiak (Kordian "Zordon" Oryński), Jakub Gierszał (Piotr Langer junior), Piotr Żurawski ("Kormak"), Ireneusz Czop (Szczerbiński) i Szymon Bobrowski (Artur Żelazny). Serial powstał we współpracy ze stacją TVN i firmą Aktiv Media. Producentami 5. sezonu są Dorota Chamczyk i Violetta Furmaniuk-Zaorska. Scenariusz napisali natomiast Justyna Stefaniak i Michał Wawrzecki we współpracy z Darią Rogozińską i Chamczyk. Za reżyserię odpowiadają twórcy cyklu - Łukasz Palkowski oraz Marek Wróbel.  

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/Cosmo - Radio po polsku