Zamknij

"Cień i kość": 2. sezon hitu oficjalnie potwierdzony! Serial obejrzało już 55 mln widzów [WIDEO]

08.06.2021 07:56
Cień i kość 2
fot. materiały prasowe Netflix

"Cień i kość" doczeka się 2. sezonu. Netflix oficjalnie ogłosił kontynuację, oddając głos gwiazdom swojej hitowej produkcji. Streamer ujawnił również dane dotyczące oglądalności serialu.

Fani Grishaverse od dziś mogą spać spokojnie! Serial "Cień i kość" został oficjalnie odnowiony na 2. sezon. Netflix zamówił kolejne osiem godzinnych epizodów produkcji Erica Heisserera i Shawna Levy'ego, w których poznamy dalsze losy bohaterów serii stworzonej przez Leigh Bardugo. 

"Cień i kość": 2. sezon oficjalnie potwierdzony przez Netflix! [WIDEO]

- Jestem zaszczycony i podekscytowany powrotem do uniwersum griszów i możliwością kontynuowania historii tych ujmujących bohaterów, w szczególności Milo - skomentował to ogłoszenie Eric Heisserer - twórca, showrunner i producent wykonawczy serialu.

Leigh Bardugo, autorka literackiego pierwowzoru, która również pełni rolę producentki wykonawczej serialu, dodała:

- Piszę w uniwersum griszów od prawie 10 lat, więc jestem podekscytowana, że kontynuujemy tę przygodę. Jest jeszcze tyle miejsc, do których ledwie dotarliśmy i nie mogę się już doczekać, by przedstawić publiczności więcej świętych, żołnierzy, bandytów, książąt i korsarzy, którzy czynią ten świat tak przyjemnym do odkrywania. Patrzenie na to, jak rozwija się nasza genialna, utalentowana obsada - to będzie prawdziwa magia.

Ogłoszenie 2. sezonu serialu "Cień i kość" pojawiło się 7 czerwca 2021 roku. Netflix oddał w tej sprawie głos gwiazdom produkcji. Wiadomość o tym, że serial będzie kontynuowany, przekazali Jessie Mei Li, Amita Suman, Ben Barnes i pozostali członkowie obsady.

"Cień i kość" w TOP 10 najchętniej oglądanych seriali Netflixa

Decyzja o kontynuacji serialu była dość oczywista, biorąc pod uwagę fakt, że produkcja opiera się na serii książek. Niemniej, z pewnością zaważyły na niej wyniki oglądalności słynnego fantasy. A te są naprawdę imponujące. Wraz z informacją o 2. sezonie, Netflix podał do publicznej wiadomości, że w ciągu 28 dni od premiery, "Cień i kość" obejrzało 55 mln użytkowników serwisu, co plasuje go w pierwszej dziesiątce najchętniej oglądanych anglojęzycznych seriali Netflixa (zaraz po "Emily w Paryżu"). Produkcja utrzymywała się w TOP 10 Netflixa w aż 93 krajach, zaś w 79 z nich zajmowała pierwsze miejsce. 

"Cień i kość" sezon 2 - Kiedy premiera?

"Cień i kość" jest efektem współpracy Erica Heisserera (scenarzysty "Nowego początku" i "Nie otwieraj oczu") z Shawnem Levym (producentem "Stranger Things") oraz Leigh Bardugo, która stworzyła uniwersum griszów.

W rolach głównych występują Jessie Mei Li jako Alina Starkov oraz Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar). Wszyscy wymienieni aktorzy powrócą w 2. sezonie serialu. Dodatkowa obsada ma zostać niebawem ujawniona. Podobnie jak data premiery 2. sezonu "Cienia i kości", która póki co nie jest jeszcze znana.

Pierwszy sezon serialu zadebiutował na Netflix 23 kwietnia 2021. Wszystkie odcinki są dostępne w serwisie.

RadioZET.pl/Deadline