Zamknij

„Milczenie owiec” doczekało się serialowego sequela. Zobacz nowy zwiastun „Clarice”

11.01.2021 13:09
kadr z filmu "Milczenie owiec"
fot. ORION PICTURES / AlbumEAST NEWS

„Clarice” to nowy serial stacji CBS, przyglądający się dalszym losom Clarice Sterling, głównej bohaterki „Milczenia owiec” po feralnych wydarzeniach tego kultowego filmu. Co zdradza nam nowy klip promocyjny?

„Clarice” to nowa serialowa propozycja stacji CBS, nawiązująca do słynnego filmu „Milczenie owiec”. Produkcja ma stanowić sequel do opowieści o agentce Sterling i Hannibalu Lecterze i rozgrywać się w kilka miesięcy po wydarzeniach z oscarowego filmu.

Serial przyjrzy się prywatnemu życiu Clarice Sterling, jej dalszemu szkoleniu w ramach FBI, a także odkryje przed nami czarne karty z przeszłości początkującej agentki. Co ciekawe - jak podają zagraniczne źródła, produkcja ma zupełnie nie podejmować tematu Hannibala Lectera i skupić się wyłącznie na dalszej części losów bohaterki. 

Warto przypomnieć też, że w latach 2013-2015 na stacji NBC emitowany był serial "Hannibal", który stanowił nową wariację na temat powieści Thomasa Harrisa, stanowiących bazę dla scenariuszy filmów, poświęconych charakternemu kanibalowi. 

Zobacz także

„Clarice” – nowy klimatyczny zwiastun 

W sieci zadebiutował właśnie nowy, klimatyczny zwiastun serialu, zawierający całą serię nowych scen, nieprezentowanych w teaser trailerze z grudnia. Materiał prezentuje się następująco:

„Clarice” – obsada i ekipa 

Za sterami serialu stoi trio twórców: Jenny Lumet, Alexa Kurtzmana i Elizabeth Klaviter, którzy dzielą się obowiązkami producentów i showrunnerów projektu.

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów, jak: Rebecca Breeds („The Originals”), Marnee Carpenter ("Good Girls"), Jayne Atkinson ("House of Cards"), Shawn Doyle ("The Comey Rule") oraz Tim Guinee ("Homeland").

„Clarice” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera serialu odbędzie się już 11 lutego. Na razie nie wiadomo czy i kiedy serial trafi też do polskich odbiorców.

Czytaj także: "Seks w wielkim mieście" powraca. Bez jednej bohaterki i pod innym tytułem.