Zamknij

"Clickbait": Netflix pokazał teaser nowego miniserialu o szkodliwości social mediów [WIDEO]

21.07.2021 11:12
Clickbait Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

"Clickbait" to opowieść o przykładnym mężu i ojcu, który pewnego dnia znika w tajemniczych okolicznościach. W internecie pojawia się nagranie, na którym dotkliwie pobity mężczyzna trzyma kartkę z napisem "Znęcam się nad kobietami. Umrę, gdy zdobędę 5 milionów odsłon".

Netflix zaprezentował pierwszy teaser swojego nowego miniserialu o tytule "Clickbait", w którym - podobnie jak w "Dylemacie społecznym" - naświetlone zostaną niebezpieczeństwa kryjące się za pozornie niewinnym korzystaniem z social mediów. Tym razem nie będzie to jednak dokument, lecz ośmioodcinkowa seria fabularna, w której główne role zagrali Adrian Grenier ("Ekipa"),  Zoe Kazan ("I tak Cię kocham") i Betty Gabriel ("Uciekaj!").

Zobacz także

"Clickbait": Nowy serial Netflixa o social mediach [TEASER]

Nick Brewer (Adrian Grenier) jest kochającym ojcem, mężem i bratem, który pewnego dnia znika w tajemniczych okolicznościach. W internecie pojawia się nagranie, na którym dotkliwie pobity Nick trzyma kartkę z napisem "Znęcam się nad kobietami. Umrę, gdy zdobędę 5 milionów odsłon". Czy jest to groźba, czy wyznanie winy? A może jedno i drugie? Ścigając się z czasem, by go uratować, jego siostra (Zoe Kazan) i żona (Betty Gabriel) zaczynają odkrywać oblicze Nicka, o jakim nie miały wcześniej pojęcia.

CLICKBAIT_108_FG_0022R
fot. materiały prasowe Netflix

Fabuła serialu "Clickbait" - z opisu bardzo zbliżona do genialnego, pierwszego odcinka "Black Mirror" - ma być przedstawiona z różnych punktów widzenia i odsłaniać coraz większą przepaść dzielącą nasze wirtualne i rzeczywiste życia. Widzowie tego wciągającego thrillera będą przyglądać się temu, jaką rolę w podsycaniu naszych najbardziej niebezpiecznych i nieujarzmionych impulsów odgrywają media społecznościowe.

"Clickbait" - Kiedy premiera na Netflix?

W obsadzie miniserialu "Clickbait" poza Grenierem, Kazan i Gabriel, znaleźli się Phoenix Raei, Elizabeth Alexander, Abraham Lim, Jessie Collins, Ian Meadows, Steve Mouzakis i Daniel Henshall. Twórcami, scenarzystami, showrunnerami i producentami są Tony Ayres ("Bezpaństwowcy") i Christian White ("Relikt"). Głównym reżyserem serialu jest Brad Anderson ("Mechanik"). Produkcją dla Netflix zajęły się studia Matchbox Pictures, Tony Ayres Productions i Heyday Television.

Premiera miniserialu "Clickbait" została zapowiedziana na 25 sierpnia 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix

Zobacz także