Zamknij

"Cudowne lata": Nowa wersja serialu w pierwszej zapowiedzi [WIDEO]

19.05.2021 12:34
Cudowne lata 2021 teaser
fot. materiały prasowe ABC

"Cudowne lata" powracają! Nowa wersja kultowego serialu trafi na ekrany już jesienią 2021. Stacja ABC zaprezentowała pierwszy teaser produkcji.

"Cudowne lata" to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji. Nie dziwi więc, że stacja ABC przygotowała reboot tej uwielbianej i wielokrotnie nagradzanej produkcji. Do sieci trafiła właśnie pierwsza zapowiedź wideo, która jest hołdem dla klasyku sprzed 30 lat.

"Cudowne lata" powracają w nowej wersji! Co wiemy o reboocie?

"Cudowne lata" zadebiutowały na ekranach w 1988 roku, szybko zyskując status jednego z ulubionych seriali Amerykanów. Produkcja ukazująca perypetie zwyczajnej rodziny z lat 60. z punktu widzenia dojrzewającego Kevina Arnolda (Fred Savage) doczekała się 6 sezonów, Złotego Globu dla najlepszego serialu komediowego i sześciu nagród Emmy.

EN_00099732_0003
fot. "Cudowne lata" 1988-1993/Album Online/East News

Teraz serial powraca w odświeżonej formie, by ponownie opowiedzieć o radościach i trudach dojrzewania w latach 60. XX wieku. Tym razem głównym bohaterem będzie Dean Williams, który z nostalgią będzie wspominał "cudowne lata", jakie jego czarnoskóra rodzina odnalazła w Montgomery w Alabamie, mimo burzliwego czasu, w jakim przyszło jej żyć. Nowa wersja "Cudownych lat" ma przywrócić wszystko, co sprawiło, że oryginalna produkcja stała się ponadczasowym klasykiem, jednocześnie dodając nowe spojrzenie na historię Stanów Zjednoczonych. Serial z przełomu lat 80. i 90., poza codziennymi problemami przedstawicieli klasy średniej, ukazywał także istotne kwestie społeczne, m.in. echa wojny w Wietnamie. Tym razem w tle wydarzeń z życia nastoletniego Deana i jego rodziny pojawi się temat systemowego rasizmu panującego w USA w latach 60. XX wieku.

"Cudowne lata" (2021)/materiały prasowe ABC
fot. "Cudowne lata" (2021)/materiały prasowe ABC

"Cudowne lata": Nowa wersja serialu w pierwszej zapowiedzi [WIDEO]

W pierwszej zapowiedzi rebootu "Cudownych lat" słyszymy utwór "With A Little Help From My Friends" The Beatles, który w oryginalnej czołówce był śpiewany przez Joe Cockera. Dodatkowo do pierwotnej wersji serialu nawiązuje styl opowiadania, zdjęcia, a nawet zapis tytułu. Wszystko wskazuje na to, że twórcy nowej produkcji podeszli do klasyku z należnym mu szacunkiem. Nie ma w tym zresztą niczego zaskakującego, tym bardziej, że jednym z producentów wykonawczych i reżyserem pilotażowego odcinka jest Fred Savage - odtwórca głównej roli w oryginalnej wersji serialu. 

ZOBACZ TEŻ: Fred Savage zdobył popularność w serialu "Cudowne lata". Jak dziś wygląda serialowy Kevin?

"Cudowne lata" (2021)/materiały prasowe ABC
fot. "Cudowne lata" (2021)/materiały prasowe ABC

To jednak nie koniec niespodzianek. Widzów nadchodzącej serii z pewnością ucieszy fakt, że dorosłemu Deanowi Williamsowi głosu użyczy Don Cheadle - gwiazdor "Hotelu Ruanda", "Miasta gniewu" i "Traffic", który młodszej części publiczności znany jest przede wszystkim jako War Machine z filmów Marvela. W roli młodego Deana Williamsa wystąpi Elisha EJ Williams, któremu na ekranie towarzyszyć będą Dule Hill (Bill Williams), Saycon Sengbloh (Lillian Williams), Laura Kariuki (Kim Williams), Julian Lerner (Brad Hitman), Amari O'Neil (Cory Long) i Milan Ray (Keisa Clemmons). Zobaczcie (i usłyszcie!) pierwszy teaser serialu:

"Cudowne lata" (2021) - Kiedy premiera?

"Cudowne lata" są produkowane przez 20th Television i Disney Television Studios. Scenarzystą serialu jest Saladin Patterson ("Wojna pokus"), który podobnie jak Fred Savage pełni też rolę producenta wykonawczego. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Lee Daniels i Marc Velez z Lee Daniels Entertainment. Dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona. Wiadomo jedynie, że nowe "Cudowne lata" zadebiutują na antenie ABC jesienią 2021 roku.

RadioZET.pl/ABC

Przyjaciele w HBO GO
Rozwiąż quiz

QUIZ: Jak dobrze znasz czołówki kultowych seriali?

Przyjaciele w HBO GO

Kto jako pierwszy pojawia się na słynnej kanapie stojącej przed fontanną w czołówce "Przyjaciół"?