Zamknij

Cynthia Harris nie żyje. Gwiazda sitcomu "Szaleję za tobą" miała 87 lat

07.10.2021 11:39
Harrison wraca na scenę - Cynthia Harris, Edward Woodward - kadr z filmu
fot. East News

Zmarła Cynthia Harris - aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Miała 87 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

3 października 2021 roku odeszła Cynthia Harris - amerykańska aktorka, która nie tylko występowała w filmach i serialach, ale również na deskach teatrów. Zmarła w wieku 87 lat w Nowym Jorku.

Cynthia Harris nie żyje

O śmierci Harris poinformował portal The Hollywood Reporter. Rodzina aktorki potwierdziła smutną wiadomość. Nie podano jednak przyczyny zgonu.

Cynthia Harris urodziła się 9 sierpnia 1934 roku w Nowym Jorku. Już jako dziecko chciała zostać aktorką i rozpoczęła naukę w tym kierunku w wieku 12 lat. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1968 roku w filmie "Isadora". Grała też w takich produkcjach pełnometrażowych, jak "Burza", "Reuben, Reuben", "Trzech mężczyzn i dziecko", "Manekin znów czynny", "Harrison wraca na scenę", czy "Zemsta kobiet w średnim wieku".

Najbardziej znana była jednak dzięki rolom w serialach telewizyjnych. Występowała między innymi w dramacie "Edward i Pani Simpson", za który dostała nominację do nagrody BAFTA oraz komedii "Szaleje za tobą". Została gwiazdą tej drugiej produkcji, wcielając się w Sylvię Buchman - matkę jednego z głównych bohaterów. Wystąpiła w 71 odcinkach serialu oraz jego nowej wersji z 2019 roku. Wśród innych serialowych tytułów z Harris w obsadzie znalazły się "All My Children", "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Wołanie o pomoc", "Kojak", "Three's Company", "Knots Landing" oraz "Archie Bunker's Place". Harris była też aktorką sceniczną. Swoją przygodę z Broadwayem zaczęła w latach 70. sztuką "Natural Affection". Występowała również w przedstawieniach off-broadwayowskich. 

Zostawiła swojego partnera Nathana Silversteina oraz brata Matthew.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter