Zamknij

Danny Masterson z "Różowych lat siedemdziesiątych" oskarżony o gwałt trzech kobiet

18.06.2020 12:44
Danny Masterson
fot. Digital Focus/Splash News/EAST NEWS

Danny Masterson usłyszał poważne oskarżenia. Jak donosi NBC News, 44-letni aktor znany z serialu "Różowe lata siedemdziesiąte" miał dopuścić się gwałtu trzech kobiet.

Danny Masterson to amerykański aktor filmowy i telewizyjny, znany przede wszystkim z roli Stevena Hyde w sitcomie "Różowe lata siedemdziesiąte" (1998–2006). Pojawił się także w takich produkcjach, jak "Cybill" (1996-1998), "Męska robota" (2012–2014) oraz "The Ranch" (2016–2018). Choć do tej pory cieszył się sporą rozpoznawalnością i nie mógł narzekać na brak pracy, wszystko wskazuje na to, że jego kariera jest już skończona. 44-letni gwiazdor usłyszał właśnie zarzuty zgwałcenia trzech kobiet.

W 2017 roku w mediach pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że aktor dopuścił się molestowania seksualnego kobiet. Choć Danny Masterson zaprzeczył tym doniesieniom, Netflix postanowił usunąć go z obsady "The Ranch". Teraz amerykański NBC News poinformował, że prokuratura postawiła aktorowi zarzuty gwałtu na trzech kobietach. Media donoszą, że w środę 17 czerwca gwiazdor trafił do aresztu, jednak wyszedł z niego za poręczeniem majątkowym o wartości 3,3 mln dolarów.

Zobacz także: Anna Powierza o warunkach pracy na planie "Klanu". "Nie robiono testów na koronawirusa"

Aktor "Różowych lat siedemdziesiątych" oskarżony o gwałty

Danny Masterson miał dokonywać przestępstw między 2001 a 2003 rokiem w swoim domu w Hollywood Hills. Ofiarami gwałtów były dwie kobiety w wieku 23 lat i jedna w wieku 28 lat. Jeśli Masterson zostanie uznany za winnego, grozi mu od 45 lat pozbawienia wolności do dożywocia. Prawnik aktora, Tom Meserau twierdzi jednak, że jego klient nie dopuścił się zarzucanych mu czynów.

- Jesteśmy pewni, że zostanie on uniewinniony, gdy wszystkie dowody ujrzą światło dziennie i świadkowie będą mogli zeznawać - podkreślił w oświadczeniu.