Zamknij

Dariusz Gnatowski nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora "Świata według Kiepskich"

21.10.2020 07:48
Dariusz Gnatowski nie żyje
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/EAST NEWS

Dariusz Gnatowski znany z roli Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich" zmarł nagle w wieku 59 lat. Gwiazdy i współpracownicy żegnają aktora w social mediach. Poruszające wpisy zamieścili m.in. Andrzej Grabowski i Piotr Cyrwus.

Dariusz Gnatowski zmarł 20 października po tym, jak w ciężkim stanie trafił do jednego z krakowskich szpitali. Aktor znany ze "Świata według Kiepskich" miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową – podało RMF FM. 59-letni artysta pozostawił żonę i dorosłą córkę.

Dariusz Gnatowski był popularnym aktorem teatralnym, telewizyjny i dubbingowym. Popularność przyniosły mu przede wszystkim role serialowe m.in. Alfa w "13 posterunku” i Arnolda Boczka w "Świecie według Kiepskich". W tę ostatnia wcielał się przeszło 20 lat. Gnatowski był współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń" promującej zdrowy styl życia. Sam schudł 25 kg, gdy zdiagnozowano u niego cukrzycę typu II. W 2013 r. założył fundację "Wstańmy Razem! Aktywna Rehabilitacja" pomagającą chorym na cukrzycę.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Doktor o ostatnich chwilach serialowego Boczka

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktorzy żegnają gwiazdora "Kiepskich"

Śmierć Dariusza Gnatowskiego była szokiem dla fanów i środowiska aktorskiego. W mediach społecznościowych pojawiły się wpisy upamiętniające słynnego Arnolda Boczka. Dariusza Gnatowskiego pożegnała ekipa "Świata według Kiepskich". 

Przed chwilą dotarła do nas bardzo smutna informacja. Nie żyje Dariusz Gnatowski, wspaniały aktor i wielki człowiek. Dziękujemy za wszystkie chwile radości, które nam dałeś. Żegnaj. Świat stał się smutniejszym miejscem, a my będziemy tęsknić – napisano na oficjalnej stronie serialu.

Andrzej Grabowski, który występował z Gnatowskim przez dwie dekady, napisał na Facebooku:

Fantastyczny, dobry, ciepły człowiek. Olbrzymi smutek. R.I.P.

Dariusza Gnatowskiego pożegnał także Piotr Cyrwus. Odtwórca Ryśka z "Klanu" zamieścił stare zdjęcie i wyznał:

Jest ciężko kiedy Przyjaciele odchodzą... A to był piękny, dobry Przyjaciel!!! Wielkiego serca i inteligencji!!! Żegnam Cię, Darku.

Marcin Zacharzewski, aktor znany z "Pętli" i "Na Wspólnej", również opublikował poruszający post.

Dziś nie umiem dobrać właściwych słów. Odszedł mój przyjaciel, kolega z garderoby, sąsiad... Będzie mi Ciebie brakowało, Dareczku. RIP – napisał.

 

Raper i producent muzyczny L.U.C. podziękował aktorowi za udział w klipie "Iluzji Łąka".

Najpierw Wojciech Pszoniak, a dziś smutna wiadomość o śmierci kolejnego aktora, Darka Gnatowskiego,  który kilka lat temu zaszczycił nas swoją osobowością w klipie do utworu Iluzji Łąka. Darek kojarzył się nam z komediami, ale zarazem był bardzo kumatym, wrażliwym i ciepłym człowiekiem otwartym na wariactwa i eksperymenty artystyczne. Żegnaj kumplu z leśnej łąki i dziękuję, że byłeś z nami i mi nie poucinałeś palców na tym pieńku! Dzięki Mateusz Głowacki, że nas poznałeś. RIP Boczku!