Zamknij

Disney + ostrzega przed Muppetami. Odcinki serialu zostały uzupełnione komentarzem

24.02.2021 14:18
Roger Moore i Mappety
fot. David Dagley/Rex/Shutterstock/East News

Disney + decyduje się na ostrzeganie młodych widzów przed serialem "Muppet Show". Na platformie można znaleźć komunikat, w którym ogłoszono, że serial może zawierać szkodliwe i obraźliwe treści. O co się dokładnie rozchodzi? Zdradzamy poniżej.

Disney + ostrzega przed Muppetami. Na platformie znalazło się 5 sezonów popularnego serialu kukiełkowego "Muppet Show" - to produkcja, która od lat bawi widzów na całym świecie. Twórcy platformy uznali jednak, że serial zawiera szkodliwe treści, dlatego zdecydowali się na opublikowanie odpowiedniego komunikatu z ostrzeżeniem. 

Zobacz także: Robbie Williams z filmową biografią od twórcy "Króla rozrywki"! Kiedy premiera filmu "Better Man"?

Disney + ostrzega przed Muppetami. Odcinki serialu zostały opisane komentarzem

Disney + ma w swojej bibliotece serial "Muppet Show". To dobrze znana produkcja, która powstawała w latach 1976-1981. Pomysłodawcą tego formatu był Jim Henson. Serial kukiełkowy był emitowany w telewizji na całym świecie. Każdy sezon "Muppet Show" składa się z osiemnastu epizodów. Jak podają wirtualnemedia.pl - przed każdym z nich wyświetla się komunikat. Jest to ostrzeżenie kierowane do młodych widzów - ma się ono odnosić do negatywnego ukazania w serialu m.in. osób z Bliskiego Wschodu i rdzennych Amerykanów. 

Ten program zawiera negatywne obrazy lub złe traktowanie ludzi bądź kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy uznać ich szkodliwy wpływ, wyciągnąć z nich wnioski i zainicjować rozmowę, aby wspólnie stworzyć bardziej integrującą przyszłość.

Podaje Disney + w komunikacie

Disney + dodatkowo wyjaśnia, że serial "Muppet Show" powstawał w czasach, które poglądowo różniły się od tego, co obecne.

Disney + w Polsce? Kiedy premiera platformy?

Platforma Disney + ma się pojawić w Polsce. Od miesięcy plotkuje się, że wydarzy się to w 2021 roku, jednak oficjalna data premiery Disney + w Polsce nie jest jeszcze znana.

Zobacz także: Netflix pokazał zwiastun nowego musicalu. Kiedy premiera filmu "Tydzień życia"? [WIDEO]

RadioZET.plwirtualnemedia.pl