Zamknij

Dizi: nowy kanał z tureckimi serialami w Polsce. Gdzie oglądać?

08.03.2021 15:08
Dizi - nowy kanał dla fanów tureckich seriali
fot. materiały prasowe Kino Polska/Facebook: Dizi Polska

Dizi to nowy kanał telewizyjny, w całości poświęcony tureckim serialom. Gdzie kanał będzie dostępny i jakie produkcje będziemy mogli na nim oglądać? Sprawdziliśmy.

 

Dizi to kolejny po Novelas+ tematyczny kanał telewizyjny, w całości poświęconym niezwykle popularnym produkcjom serialowym z Turcji. Powstanie kolejnego kanału tematycznego w całości dedykowanego serialom tureckim pokazuje, jak wielką siłę oddziaływania posiadają opowieści z tego regionu świata. W Polsce od wielu miesięcy wielką popularnością cieszą się takie tytuły jak " Elif", " Więzień miłości", " Miłosne potyczki", czy " Przysięga".

Nazwa kanału wywodzi się od tureckiego słowa „dizi”, które oznacza niezwykle popularny w Turcji gatunek wysokobudżetowych seriali. Ich akcja najczęściej dzieje się w Stambule, bądź regionie Anatolii, a jednym z głównych wabików jest to, że dość wiernie starają się oddać turecką kulturę, obyczajowość i styl życia. 

Bogusław Kisielewski, prezes grupy Kino Polska, która jest właścicielem nowego kanału telewizyjnego w następujących słowach wypowiedział się na temat szans związanych z nowym pasmem tematycznym w rozmowie z portalem Wirtualne Media:

„Kanał będzie emitował tylko starannie wyselekcjonowane tytuły, które cieszą się dużą popularnością wśród widzów na całym świecie i szturmem zdobywają nowe rynki. Turcja jest dziś serialowym imperium (…)” – zdradził mężczyzna.

Dizi – gdzie dostępny będzie nowy kanał?

Początkowo nowy kanał ma być dostępny dla abonentów sieci Vectra oraz Multimedia Polska w specjalnych pakietach (pakiet Złoty w Vectrze oraz pakiet MaxBox w Multimedia Polska). Już teraz trwają jednak rozmowy nad uwzględnieniem kanału także u innych nadawców sieci kablowych. 

Dizi – jakie seriale będzie można oglądać?

W początkowej ofercie stacji znajdą się takie hity z Tucji, jak: "Mamy i matki" (oryg. "Analar ve Anneler"), "Imperium miłości" ("Kurt Seyit ve Şura"), "W imię sprawiedliwości" ("Karadayi"), "20 minut" ("20 Dakika"), "Miłość i brudne pieniądze" ("Kara Para Aşk"), "Ezel" ("Ezel") oraz "Dziewczyna w czerwonej chuście" ("Al Yazmalim"). Z czasem oferta będzie stopniowo poszerzarzania o kolejne tytuły.

Dizi – kiedy start nowego kanału?

Nowy kanał tematyczny ma wystartować już 1 kwietnia. Co ciekawe – seriale będą emitowane przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Warto zwrócić też uwagę, że przez pierwszy miesiąc emisji kanał będzie emitowany bez przerw reklamowych. Płatne reklamy mają pojawić się na Dizi od maja. Tak przynajmniej wynika z informacji prasowej Kino Polska.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

Czytaj także: