Zamknij

"Ród Smoka": co wiemy o prequelu "Gry o tron"? [zwiastun, premiera, fabuła, obsada]

19.02.2021 16:54
"Ród Smoka": co wiemy o prequelu "Gry o tron"? [zwiastun, premiera, fabuła, obsada]
fot. Album Online/East News

"Ród Smoka" to pierwszy prequel "Gry o tron" szykowany przez HBO. Co już wiemy o serialu "House of the Dragon"? Jak wygląda obsada i kiedy odbędzie się premiera? W niniejszym artykule znajdziecie wszystkie dostępne informacje o serialu "Ród Smoka" - prequelu "Gry o tron".

"Ród Smoka" (ang. "House of the Dragon") to pierwszy z serii planowanych spin-offów słynnej "Gry o tron". Co już wiemy o serialu "Ród Smoka"? Czego dotyczyć będzie fabuła prequela "Gry o tron"? Jak wygląda obsada i kiedy odbędzie się premiera "House of the Dragon"? Poniżej znajdziecie wszystkie dostępne informacje.

Uwaga! Artykuł zawiera wszystkie DOTYCHCZAS dostępne informacje o serialu "Ród Smoka". Jego treść będzie na bieżąco aktualizowana.

"Ród Smoka" - obsada

W obsadzie serialu "Ród Smoka" znalazło się kilka znanych nazwisk. W rolach głównych wystąpią: Paddy Considine ("Peaky Blinders") jako król Viserys I TargaryenMatt Smith ( "The Crown") jako książę Daemon TargaryenEmma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen (zwana również Półroczną Królową) oraz Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower - córki królewskiego namiestnika oraz drugiej żony króla Viserysa. W obsadzie serialu "Ród Smoka" znaleźli się również:

 • Steve Toussaint jako Corlys Velaryon - znany pod pseudonimem Wąż Morski, legendarny żeglarz i namiestnik królowej Rhaenyry
 • Eve Best jako księżniczka Rhaenys, zwana Niedoszłą Królową
 • Rhys Ifans ( "Harry Potter") jako Otto Hightower - namiestnik króla Viserysa i ojciec Alicent Hightower
 • Sonoya Mizuno jako Mysaria - tancerka z Lys i nałożnica księcia Daemona,
 • David Horovitch ("Zakonnica") jako Wielki Maester Mellos - głos rozsądku i zaufany doradca króla Viserysa;
 • Matthew Needham ( "Czarnobyl") jako Larys Strong - młodszy syn Starszego nad prawami Lyonela Stronga, którego ojciec sprowadził na królewski dwór;
 • Bill Paterson ("Fleabag") jako lord Lyman Beesbury - lord Honeyholt i Starszy nad monetą w Małej radzie króla Viserysa;
 • Jefferson Hall ( "Wikingowie", "Gra o tron") w podwójnej roli jako lord Jason Lannister - lord Casterly Rock, oraz Tyland Lannister - jego brat bliźniak, a przy tym przebiegły i wyrachowany polityk;
 • Gavin Spokes ("Kurier") jako lord Lyonel Strong - Starszy nad monetą i lord Harrenhal;
 • Ryan Corr ("Przełęcz ocalonych") jako ser Harwin "Breakbones" Strong - najstarszy syn Starszego nad prawami Lyonela Stronga i spadkobierca Harrenhal, uznawany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach;
 • Graham McTavish ( "Wiedźmin", trylogia "Hobbit") jako ser Harrold Westerling - wzór rycerskości i honoru, służący w Gwardii Królewskiej od czasów króla Jaehaerysa I.

"Ród Smoka" - fabuła

Akcja serialu "Ród Smoka" rozgrywać się będzie około 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron". Sugerując się ogłoszeniami castingowymi możemy założyć, że 1. sezon "House of the Dragon" skupi się na schyłku rządów króla Viserysa I Targaryena. Następnie dojdzie do wydarzeń, które w annałach historii Westeros zapisały się jako jedna z najkrwawszych wojen w dziejach.

Walka o Żelazny Tron - zwana Tańcem Smoków - sprawi, że kontynent spłynie krwią i ostatecznie doprowadzi do wyginięcia tytułowych stworzeń. Czeka nas zatem nie tylko zastęp pałacowych intryg, prowadzonych głównie przez Rhaenyrę Targaryen i jej przeciwniczkę Alicent Hightower, ale także wiele spektakularnych bitew ze smokami w roli głównej. 

"Ród Smoka" - zwiastun

Pierwszy zwiastun serialu "House of The Dragon" prezentuje się następująco:

"Ród Smoka" - kiedy premiera prequela "Gry o tron" na HBO?

Dokładna data premiery serialu "Ród Smoka" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że 1. sezon prequela "Gry o tron" zawita na ekranach w 2022 roku.