Zamknij

"Dom Smoka": co wiemy o prequelu "Gry o tron"? [zwiastun, premiera, fabuła, obsada]

19.02.2021 16:54
"Dom Smoka": co wiemy o prequelu "Gry o tron"? [zwiastun, premiera, fabuła, obsada]
fot. Album Online/East News

"Dom Smoka" to pierwszy prequel "Gry o tron" szykowany przez HBO. Co już wiemy o serialu "House of the Dragon"? Jak wygląda obsada i kiedy odbędzie się premiera? W niniejszym artykule znajdziecie wszystkie dostępne informacje o serialu "Dom Smoka" - prequelu "Gry o tron".

"Dom Smoka" (ang. "House of the Dragon") to pierwszy z serii planowanych spin-offów słynnej "Gry o tron". Co już wiemy o serialu "Dom Smoka"? Czego dotyczyć będzie fabuła prequela "Gry o tron"? Jak wygląda obsada i kiedy odbędzie się premiera "House of the Dragon"? Poniżej znajdziecie wszystkie dostępne informacje.

Uwaga! Artykuł zawiera wszystkie DOTYCHCZAS dostępne informacje o serialu "Dom Smoka". Jego treść będzie na bieżąco aktualizowana.

"Dom Smoka" - obsada

W obsadzie serialu "Dom Smoka" znalazło się kilka znanych nazwisk. W rolach głównych wystąpią: Paddy Considine ("Peaky Blinders") jako król Viserys I TargaryenMatt Smith ("The Crown") jako książę Daemon TargaryenEmma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen (zwana również Półroczną Królową) oraz Olivia Cooke ("Bates Motel") w roli Alicent Hightower - córki królewskiego namiestnika oraz drugiej żony króla Viserysa. W obsadzie serialu "Dom Smoka" znaleźli się również:

  • Steve Toussaint jako Corlys Velaryon - znany pod pseudonimem Wąż Morski, legendarny żeglarz i namiestnik królowej Rhaenyry
  • Eve Best jako księżniczka Rhaenys, zwana Niedoszłą Królową
  • Rhys Ifans ("Harry Potter") jako Otto Hightower - namiestnik króla Viserysa i ojciec Alicent Hightower
  • Sonoya Mizuno jako Mysaria - tancerka z Lys i nałożnica księcia Daemona.

"Dom Smoka" - fabuła

Akcja serialu "Dom Smoka" rozgrywać się będzie niespełna 150 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w "Grze o tron". Sugerując się ogłoszeniami castingowymi możemy założyć, że 1. sezon "House of the Dragon" skupi się na schyłku rządów króla Viserysa I Targaryena. Następnie dojdzie do wydarzeń, które w annałach historii Westeros zapisały się jako jedna z najkrwawszych wojen w dziejach.

Walka o Żelazny Tron - zwana Tańcem Smoków - sprawi, że kontynent spłynie krwią i ostatecznie doprowadzi do wyginięcia tytułowych stworzeń. Czeka nas zatem nie tylko zastęp pałacowych intryg, prowadzonych głównie przez Rhaenyrę Targaryen i jej przeciwniczkę Alicent Hightower, ale także wiele spektakularnych bitew ze smokami w roli głównej. 

"Dom Smoka" - zwiastun

Na obecną chwilę nie udostępniono zwiastuna serialu "Dom Smoka"

"Dom Smoka" - kiedy premiera prequela "Gry o tron" na HBO?

Dokładna data premiery serialu "Dom Smoka" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że zdjęcia mają ruszyć w kwietniu 2021 roku, a 1. sezon prequela "Gry o tron" zawita na HBO i HBO GO w 2022 roku.