Zamknij

"Dom Smoka" - kim są bohaterowie prequelu "Gry o tron"? HBO zaprezentowało opis nowych postaci

07.05.2021 10:21
Gra o tron - kadr z serialu HBO
fot. Ferrari Press/EAST NEWS

Stacja HBO przedstawiła pierwsze oficjalne zdjęcia nowych bohaterów świata "Gry o tron" oraz ich opisy. Kim są nowe postacie z serialu "Dom Smoka"?

Chociaż serial "Gra o tron" już za nami, to nie koniec przygód w świecie Westeros. Stacja HBO pracuje obecnie nad kilkoma spin-offami adaptacji powieści i opowiadań George'a R.R. Martina. Wśród nich jest "Dom Smoka" - prequel opowiadający o przeszłości rodu Targaryen. W sieci pojawiły się oficjalne opisy nowych postaci.

"Dom Smoka" - kim są nowi bohaterowie z uniwersum "Gry o tron"?

Na początku maja 2021 roku HBO zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcia przedstawiające nowe postacie z nadchodzącego serialu fantasy.

To jednak nie koniec. Oprócz fotografii postaci podzielono się również opisami, przybliżającymi pięcioro głównych bohaterów związanych z tytułowym rodem. Kim są przodkowie Daenerys Targaryen?

Emma D’Arcy jako Księżniczka Rhaenyra Targaryen: pierworodne dziecko króla. Ma czystą valyriańską krew i dosiada smoki. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra ma wszystko… oprócz tego, że nie urodziła się mężczyzną.

Matt Smith jako Książę Daemon Targaryen: młodszy brat króla Viserysa i pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (Wąż Morski): Lord rodu Velaryonów, valyriańskiiej rodziny istniejącej tyle, czasu co ród Targaryenów. Znany jest jako Wąż Morski. Najsłynniejszy morski poszukiwacz przygód w historii Westeros, Lord Corlys zbudował swoją spektakularną siedzibę, droższą niż siedziba Lannisterów. Posiada największą flotę na świecie.

Olivia Cooke jako Alicent Hightower: córka Otto Hightowera, Namiestnika Króla i najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, będąc blisko króla i jego najbardziej zaufanego kręgu. Posiada zarówno dworski wdzięk, jak i bystrość polityczną.

Rhys Ifans jako Otto Hightower: Dłoń Króla. Ser Otto lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Według Dłoni największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla - Daemon, i jego pozycja następcy tronu.

Jak widać, "Dom Smoka" będzie pełen interesujących postaci zdolnych do różnego rodzaju intryg, mających na celu przejęcie władzy nad Siedmioma Królestwami. Fani "Gry o tron" powinni być więc zadowoleni, podobnie zresztą jak miłośnicy fantasy z elementami politycznymi w tle.

"Dom Smoka" - kiedy premiera serialu?

Dla osób czytających dzieła Martina powyższe szczegóły nie są żadną nowością, gdyż większość z nich pojawiła się w książce "Ogień i krew", na której bazuje "Dom Smoka". Spin-off został stworzony przez samego Martina, Miguela Sapochnika i Ryana Condala. W pozostałych rolach zobaczymy między innymi Fabiena Frankela, który wcieli się w Ser Cristona Cole'a oraz Paddy'ego Considine'a grającego króla Viserysa I Targaryena. "Dom Smoka" trafi na HBO i HBO Max w roku 2022.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/HBO