Zamknij

"Dom smoka": gwiazdor serialu "Wąż" w obsadzie prequela "Gry o tron". Kogo zagra? [FOTO]

16.04.2021 07:59
"Dom smoka": gwiazdor serialu "Wąż" w obsadzie prequela "Gry o tron". Kogo zagra? [FOTO]
fot. Album Online/East News (zdjęcie poglądowe)

Fabien Frankel dołączył do obsady serialu "Dom smoka". Gwiazdor netflixowego "Więża" zagra niezwykle istotną postać w prequelu "Gry o tron". Zdradzamy szczegóły.

Fabien Frankel w obsadzie "House of the Dragon". Zdjęcia do prequela "Gry o tron" ruszą lada moment, a tymczasem otrzymaliśmy informację o odtwórcy jednej z bardzo istotnych postaci nadchodzącej produkcji. Kogo w "Domu smoka" zagra Fabien Frankel? Szczegóły poniżej.

"Dom smoka" - Fabien Frankel w obsadzie prequela "Gry o tron"

Jak donosi magazyn Variety, Fabien Frankel dołączył do obsady "Domu smoka", gdzie wcieli się w bohatera imieniem Criston Cole. W powieściach George'a R.R. Martina Dornijczyk był synem zarządcy Dondarrionów z Czarnej Przystani i wsławił się w walce zbiorowej, co zapewniło mu miejsce w Gwardii Królewskiej króla Viserysa I.

Z czasem wspiął się do rangi Lorda Dowódcy oraz został zaprzysiężoną tarczą księżniczki Rhaenyry Targaryen. W trakcie Tańca Smoków zapracował na miano Cristona Twórcy Królów, gdyż to on przekonał księcia Aegona Targaryena do sięgnięcia po tron, co ostatecznie doprowadziło do słynnej wojny domowej.

Fabien Frankel znany był dotąd przede wszystkim z występu w popularnym serialu Netflixa - "Wąż". W 2019 roku zagrał również u boku Emilii Clarke (serialowej Daenerys Targaryen) w świątecznej komedii "Last Christmas"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"Dom smoka" - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "Dom smoka". Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" zadebiutuje w 2022 roku, a zdjęcia ruszą w kwietniu 2021. Akcja serialu rozgrywać się będzie na długo przed wydarzeniami znanymi nam z serialu HBO i opowie o Tańcu Smoków - największej wojnie domowej czasów panowania Targaryenów. 

W obsadzie znaleźli się również Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Matt Smith, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best i Sonoya Mizuno.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET
RadioZET.pl/Variety.com