Zamknij

"Dom smoka": Wiemy, kto zagra głównych bohaterów w prequelu "Gry o tron" [FOTO]

14.12.2020 12:33
Dom smoka - obsada prequela Gry o tron
fot. HBO/Photoshot/East News

"Dom smoka" to wyczekiwany serial opowiadający o rządach rodu Targaryenów, na długo przed wydarzeniami z "Gry o tron". Ogłoszono właśnie obsadę i wiemy, kto wcieli się w głównych bohaterów. Jest wśród nich gwiazdor "The Crown"!

"Dom smoka" (w oryginale "House of the Dragon") to adaptacja powieści George'a R.R. Martina zatytułowanej "Ogień i krew". Akcja serialu umiejscowiona została niespełna 150 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron", kiedy to doszło do największej wojny domowej za panowania smoczego rodu. Wojnę tę nazwano później Tańcem Smoków. HBO ogłosiło właśnie, kto wcieli się w głównych bohaterów prequela "Gry o tron". Co o nich wiemy?

"Dom smoka" - obsada prequela "Gry o tron"

Do obsady serialu "Dom smoka" dołączyli właśnie Matt Smith ( "The Crown"), Olivia Cooke ("Bates Motel") oraz Emma D'Arcy ("Niepokorna miss"). Wiemy, kogo zagrają!

Matt Smith, znany przede wszystkim z roli księcia Filipa w "The Crown", wcieli się w księcia Daemona Targaryena. Był on drugim synem Baelona Odważnego i młodszym bratem króla Viserysa I. Daemon słynął z brawury, krnąbrności i bezwzględności. Był do tego smoczym jeźdźcem i uważano go za najlepszego rycerza jego czasów.

Olivia Cooke wystąpi jako Alicent Hightower - córka królewskiego namiestnika oraz druga żona króla Viserysa Targaryena. Uznawano ją za najpiękniejszą kobietę w Siedmiu Królestwach, jednak oprócz urody posiadała także niezły zmysł polityczny.

Emma D'Arcy zagra zaś księżniczkę Rhaenyrę Targaryen, zwaną Radością Królestwa. Była ona pierworodnym dzieckiem króla Viserysa, którą monarcha (wbrew obowiązującemu prawu) obwieścił swoją następczynią. Rhaenyra to zagorzała przeciwniczka Alicent Hightower, a ich konflikt doprowadził do Tańca Smoków.

Oprócz wyżej wymienionej trójki, w "Tańcu smoków" znajdzie się jeszcze dwóch głównych bohaterów: król Viserys I Targraryen i lord Corlys Velaryon (zwany Wężem Morskim - prawa ręka Rhaenyry podczas wojny). W pierwszego z nich wcieli się znany z "Peaky Blinders" Paddy Considine. Druga z ról nie została jeszcze obsadzona.

Zobacz także

"Dom smoka" - kiedy premiera?

Premiera serialu "Dom smoka" została zapowiedziana na 2022 rok. Niestety, nie wyznaczono jeszcze dokładnej daty debiutu. Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan Condal oraz Miguel Sapochnik (reżyser m.in. "Bitwy Bękartów"), który do spółki z Clare Kilner, Geetą Patel i Gregiem Yaitanesem zajmie się również reżyserią.