Zamknij

"Dom smoka": gwiazdor "Harry'ego Pottera" w obsadzie prequela "Gry o tron"! [FOTO]

12.02.2021 12:16
"Dom smoka": gwiazdor "Harry'ego Pottera" w obsadzie prequela "Gry o tron"! [FOTO]
fot. HBO/Ferrari Press/East News

"Dom smoka" to prequel słynnej "Gry o tron", traktujący o rządach smoczego rodu Targaryenów. Wiemy, kiedy ruszą zdjęcia do serialu. Poznaliśmy także nowych członków obsady. Wśród nich znalazł się Rhys Ifans, gwiazdor serii o Harrym Potterze.

"Dom smoka" (ang. "House of the Dragon") to obecnie jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali. Spin-off, a jednocześnie prequel "Gry o tron" opowie o najmroczniejszym rozdziale w historii panowania Targaryenów. Ogłoszono właśnie kolejnych członków obsady. Wśród nich znalazł się znany z "Harry'ego Pottera", Rhys Ifans.

"Dom smoka" - obsada prequela "Gry o tron"

Do obsady serialu "Dom smoka" dołączyli nowi członkowie, którzy wcielą się w istotne dla fabuły postacie. Steve Toussaint, który zagra Corlysa Velaryona, znanego jako Wąż Morski - legendarnego żeglarza i namiestnika królowej Rhaenyry Targaryen (co czyniło go jednym z najważniejszych graczy Tańca Smoków). Eve Best wystąpi jako żona Corlysa - księżniczka Rhaenys, znana jako Niedoszła Królowa. Rhys Ifans, znany z roli Ksenofiliusa Lovegooda w serii o Harrym Potterze, w roli Otta Hightowera - namiestnika króla Viserysa I, ojca Alicent Hightower (w którą wcieli się Olivia Cooke) oraz zagorzałego przeciwnika księcia Daemona Targaryena. Sonoya Mizuno wcieli się zaś w Mysarię, tancerkę z Lys, która przybyła do Westeros i została nałożnicą księcia Daemona.

"Dom smoka" będzie adaptacją powieści George'a R.R. Martina zatytułowanej "Ogień i krew". Opowie o słynnej wojnie domowej znanej jako Taniec Smoków, która doprowadziła do wyginięcia tytułowych stworzeń oraz wielu makabrycznych wydarzeń. Pierwszy sezon "Domu smoka" ma liczyć 10 odcinków i skupiać się na wydarzeniach, które doprowadziły do słynnego konfliktu. 

"Dom smoka" - kiedy premiera prequela "Gry o tron"

Oficjalna data premiery serialu "Dom smoka" nie jest obecnie znana. Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" zadebiutuje na kanale HBO w 2022 roku, a zdjęcia ruszą w kwietniu 2021 roku. Twórcami serialu są George R.R. Martin, Ryan Condal oraz Miguel Sapochnik (reżyser m.in. "Bitwy Bękartów"), który do spółki z Clare Kilner, Geetą Patel i Gregiem Yaitanesem zajmie się również reżyserią.