Zamknij

"Dom smoka": ruszyły prace nad prequelem "Gry o tron". Kiedy premiera? [FOTO]

27.04.2021 16:35
"Dom smoka": ruszyły prace nad prequelem "Gry o tron". Kiedy premiera? [FOTO]
fot. materiały prasowe HBO

Ruszyły prace nad "House of the Dragon". Pierwszy spin-off "Gry o tron" opowie o losach dynastii Targaryenów. W sieci ukazały się pierwsze zdjęcia obsady.

"Dom smoka", a w oryginale "House of the Dragon", to pierwszy prequel "Gry o tron", który przybliży nam najczarniejszą godzinę z czasów panowania dynastii Targaryenów. HBO oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie prac nad serialem.

"Dom smoka" - ruszyły prace nad prequelem "Gry o tron"

Zgodnie z zapowiedzią, w kwietniu 2021 roku rozpoczęto realizację spin-offa "Gry o tron". HBO stworzyło specjalne profile w portalach społecznościowych, na których publikowane będą aktualizacje i najnowsze nowinki z planu.

Na pierwszy ogień poszły zdjęcia obsady, która zgromadziła się podczas wspólnego czytania scenariusza. W rolach głównych wystąpią Paddy Considine ( "Peaky Blinders"), Olivia Cooke ( oscarowe "Sound of Metal"), Matt Smith ( "The Crown"), Emma D'Arcy, Steve ToussaintRhys Ifans ( "Harry Potter").

"Dom smoka" - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "House of the Dragon". Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" zadebiutuje w 2022 roku. Za powstanie serialu odpowiadają George R.R. Martin, Ryan Condal i Miguel Sapochnik.

Pierwszy sezon "House of the Dragon" liczył będzie 10 odcinków i opowie o schyłku rządów króla Viserysa I oraz słynnym Tańcu Smoków - wojnie domowej Targaryenów, która doprowadziła do wyginięcia tytułowych stworzeń i osłabienia potęgi smoczej dynastii.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET