Zamknij

Konkurencja platformy Netflix tworzy serial na podstawie gry Driver. Ma być dostępny za darmo

17.09.2021 10:28
Driver - kadr z gry
fot. Ubisoft/materiały prasowe

Ubisoft i nowa platforma streamingowa Binge, pracują nad serialem na podstawie gry Driver. Produkcja ma trafić do sieci całkowicie za darmo. Kiedy premiera?

Powstaje kolejna adaptacja gry wideo. Tym razem mowa o serii wyścigowej Driver, która doczeka się serialu. Tytuł ma trafić na nową platformę stremaingową - Binge i być całkowicie darmowy.

"Driver": Ubisoft i Binge tworzą darmowy serial na podstawie gry

Platformy streamingowe są już oczywistą alternatywą dla tradycyjnej telewizji. Nic więc dziwnego, że co roku powstają nowe serwisy z grami i serialami, które próbują przyciągnąć użytkowników nie tylko ciekawymi tytułami, ale również pomysłami, których nie ma na Netflix.

Jak podaje Deadline, niebawem zobaczymy adaptację gry Driver. Producent gier wideo Ubisoft połączył siły z Binge, by stworzyć serialową wersję słynnej samochodówki. Pierwsza część Drivera zadebiutowała w 1999 roku. Fabuła skupiała się na Johnie Tannerze - tajnym agencie, który jest byłym kierowcą wyścigowym. Jego misją było rozbicie lokalnego syndykatu przestępczego. Kolejne gry Driver 2 i Driver 3, wydane w 2000 i 2004 roku kontynuowały losy Tannera. W kolejnych odsłonach serii protagonista toczy walkę z przestępczością od Miami przez Rio de Janeiro po Stambuł.

Producentami nadchodzącego serialu będą przedstawiciele Ubisoft Film & Television i Binge - Allan Ungar oraz Vincent Talenti. Producentami wykonawczymi "Drivera" zostali natomiast Jason Altman, Danielle Kreinik i Genevieve Jones. Kreinik skomentowała pracę nad adaptacją gry.

Zawsze jesteśmy otwarci na nowe środki opowiadania historii, więc cieszymy się, że możemy współpracować z Binge - ekscytującą nową platformą, która powstała, by tworzyć najwyższej jakości rozrywkę dla fanów gier. Misją Ubisoft [Film & Television] jest ożywianie naszych gier na nowe i ekscytujące sposoby oraz tworzenie treści osadzonych w świecie, kulturze i społeczności graczy. Współpraca z Binge pozwoli nam przedstawić serię Driver odbiorcom, którzy będą pochłonięci obserwowaniem, jak ona ożywa.

Ungar również zabrał głos w sprawie adaptacji Drivera.

Możliwość adaptacji Drivera wraz z zespołem Ubisoft Film & Television to spełnienie marzeń. Jako wieloletni fani serii, jesteśmy podekscytowani stworzeniem oryginalnej, wysokiej jakości i bogatej opowieści, która zabierze fanów i nowicjuszy na ekscytującą przejażdżkę.

Wygląda na to, że adaptacje gier wideo mogą niebawem wejść na zupełnie nowy poziom. "Driver" nie jest jedyną produkcją, która doczeka się przeniesienia na język filmowo-serialowy. Stacja HBO przygotowuje serial na podstawie gry The Last of Us, a Sony Pictures pracuje między innymi nad filmem "Uncharted".

"Driver": kiedy premiera serialu Binge?

Debiut produkcji został zaplanowany na rok 2022, ale na razie nie zdradzono, kiedy dokładnie odbędzie się data premiery serialu "Driver". Nie zdradzono też członków obsady adaptacji. Pojawiła się jednak informacja, że tytuł ma być dostępny całkowicie za darmo. Prawdopodobnie jest to jedna z form przyciągnięcia użytkowników serwisu Binge.

RadioZET.pl/Deadline