Zamknij

Emilia Clarke napisała komiks superbohaterski. Czy zostanie przeniesiony na duży ekran?

22.04.2021 15:07
Gra o tron - Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen - kadr z serialu
fot. Helen Sloan/HBO/Photoshot/East News

Emilia Clarke znana z serialu "Gra o tron" napisała scenariusz do komiksu "M.O.M.: Mother of Madness". O czym jest stworzona przez nią historia?

Gwiazda "Gry o tron" Emilia Clarke postanowiła pójść w ślady Kaenu Reevesa. Aktorka spróbowała swoich sił w komiksie jako scenarzystka i powołała do życia historię "M.O.M.: Mother of Madness", która zostanie wydana przez Image Comics. O czym opowiada ten tytuł?

Emilia Clarke stworzyła komiks "M.O.M.: Mother of Madness"

Ostatnimi czasy komiksy superbohaterskie stały się bardzo popularne. Wszystko dzięki kinowym hitom na ich podstawie. Tytuły o herosach nie ograniczają się jednak do Marvela i DC. Istnieją też inne wydawnictwa, takie jak Image Comics, które ma na swoim koncie między innymi serie "The Invincible" czy "The Walking Dead".

Emila Clarke zdobyła popularność dzięki roli Daenerys Targaryen w serialu "Gra o tron", ale aktorka niebawem dołączy do kinowego świata Marvela dzięki roli w nadchodzącym serialu "Secret Invasion". To jednak niejedyny łącznik Clarke ze światem komiksów. Gwiazda napisała bowiem scenariusz do serii "M.O.M.: Mother of Madness".

Wydawnictwo zaprezentowało okładkę i pierwsze strony z nowego komiksu, który będzie trzyzeszytową miniserią opowiadającą o samotnej matce, odkrywającej supermoce. Clarke nie jest jedyną scenarzystką "M.O.M.: Mother of Madness". Historię Mayi stworzyła wraz z Marguerite Bennett. Za warstwę wizualną odpowiadają natomiast Leila Leiz (rysunki) i Jo Ratcliffe (okładki).

M.O.M.: Mother of Madness
fot. M.O.M.: Mother of Madness/Image Comics

Fabuła komiksu "M.O.M.: Mother of Madness" opowiada o kobiecie, która samotnie wychowuje syna. Po odkryciu super mocy bohaterka postanawia zrobić porządek z handlarzami ludźmi. Clarke rozmawiała na temat swojego komiksu z Entertainment Weekly.

Zawsze nazywamy matki superbohaterkami, ale ja pomyślałam, co by było, gdyby jedna z nich naprawdę była superbohaterką? Co by było, gdyby była prawdziwą superbohaterką? Maya miała bardzo ciężkie życie i znajduje się w miejscu, w którym nienawidzi i wstydzie się tego wszystkiego, co czyni ją wyjątkową. Dopiero odkrycie jej mocy sprawia, że naprawdę akceptuje to, kim jest.

Aktorka w rozmowie z EW zdradziła, że od dawna jest wielką fanką komiksów superbohaterskich. Wyjawiła też, że "M.O.M." narodziła się, ponieważ Clarke chciała stworzyć postać dla czytelniczek, która ma wymiar ludzki i niejednokrotnie popełnia błędy. Charakter komiksu ma przypominać feministyczną wersję Deadpoola, ponieważ główna bohaterka podobnie jak Wade Wilson, posiada cięty język i rzuca różnego rodzaju żartami.

M.O.M.: Mother of Madness/Image Comics
fot. M.O.M.: Mother of Madness/Image Comics

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

"M.O.M.: Mother of Madness" - kiedy premiera komksu Emilii Clarke?

Pierwszy numer komiksu "M.O.M.: Mother of Madness" trafi do sprzedaży 21 lipca 2021 roku. Niewykluczone, że jeśli seria będzie cieszyła się takim uznaniem czytelników, jak komiks Keanu Reevesa - "BRZRKR", wkrótce doczeka się adaptacji. Na razie  na ten temat nic nie wiadomo.

RadioZET.pl/Image Comics/Entertainment Weekly
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET