Zamknij

„Emily w Paryżu” spotyka „Parasite” – pokochasz to konto na Instagramie

16.10.2020 11:39
Emily w Paryżu, Netflix, kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

„Emily w Paryżu” to najnowszy serial Netfliksa, który cieszy się niegasnącą popularnością. Produkcja doczekała się już nie tylko wielu różnorodnych analiz i tekstów krytycznych, ale także wielu przeróbek. Najnowsza was zachwyci. To konto na Instagramie postanowiło bowiem umieścić bohaterkę serialu w kadrach z oscarowego filmu „Parasite”. Efekt jest powalający.

Emily w Paryżu” to najnowszy serial komediowy platformy Netflix. Serial z Lily Collins, który powstał w głowie Darrena Stara, uznanego twórcy takich telewizyjnych hitów, jak „Seks w wielkim mieście”, czy „Beverly Hills, 90210”, to opowieść o młodej pracowniczce firmy marketingowej, która dostaje szansę pracy w Paryżu, mimo że nie zna ani języka, ani tamtejszych obyczajów.

Produkcja zadebiutowała na platformie Netflix 2 października i od tego czasu nie schodzi z ust odbiorców, którzy nabijają się ze stereotypowego postrzegania Paryża i Francuzów oraz z magicznej umiejętności rozwiązywania problemów przez bohaterkę.

Zobacz także

Sukces „Emily w Paryżu” pokazuje, że widzom potrzebna była lekka, łatwa i przyjemna produkcja, która pozwoli na kilka godzin oderwać się od ponurej jesiennej i pandemicznej rzeczywistości i otoczyć się bajkowym światem, rodem z przysłowiowego „żurnala”. Liczba żartów i przeróbek serialu, które pojawiły się od czasu premiery w Internecie, stanowi jedynie o sukcesie tytułu i pozwala dotrzeć do kolejnych odbiorców.

Niedawno w Internecie zadebiutowało nowe prześmiewcze konto na Instagramie, na którym autorka, bądź autor umieszczają zdjęcia, w którym do scen z oscarowego filmu „Parasite” doklejają uśmiechniętą bohaterkę serialu Netfliksa. Efekt jest piorunujący. Zresztą – zobaczcie sami.

Emily in Parasite – zobacz komiczne zdjęcia

Konto pod nazwą „EmilyInParasite” w ciągu pierwszych dni od publikacji premierowego wpisu zaczęło obserwować ponad 3,5 tysiąca użytkowników, a liczba ta stale rośnie. Nic dziwnego – umieszczenie słodkiej Emily w świecie, zamieszkanym przez bohaterów „Parasite”, którzy nie cofną się przed niczym, by podnieść swój status społeczny, jest rozwiązaniem tyleż zaskakującym, co idealnie oddającym nasz dzisiejszy postmodernistyczny świat. Zresztą zobaczcie sami:

Emily Cooper dość dobrze odnalazła się wśród bohaterów "Parasite", nie uważacie?

"Mam nadzieję, że prysznic tu działa"

"Parasite" – historyczne zwycięstwo

Wartym przypomnienia, że wygrana „Parasite” na tegorocznej gali Oscarów była wydarzeniem historycznym. Film Bonga Joon-Ho nie tylko dostał statuetkę dla Najlepszego Filmu Międzynarodowego, co jeszcze zgarnął tytuł Najlepszego Filmu, jako pierwszy azjatycki film, który wygrał w głównej kategorii. Twórcy „Parasite” wrócili zresztą do domu z 4 statuetkami (w tym za Najlepszą Reżyserię i Najlepszy Scenariusz).

„Emily w Paryżu” – czy będzie 2. sezon? 

Włodarze Netfliksa na razie nie ogłosili jeszcze oficjalnie zamówienia na drugi sezon produkcji, ale patrząc na żywe reakcje widzów oraz ogólną aurę, jaka wytworzyła się w ostatnim czasie wokół serialu, decyzja o zamówieniu 2. serii pojawi się najpewniej już w najbliższych dniach.

Czytaj także: Filmy romantyczne. Najlepsze tytuły i filmy o miłości, które warto zobaczyć [TOP 10].