Zamknij

Emma Corrin nagrodzona Złotym Globem za "The Crown". Jej przemowa przejdzie do historii

01.03.2021 10:29
Emma Corrin
fot. Matt Crossick/Press Association/East News

Emma Corrin została nagrodzona Złotym Globem za rolę w serialu "The Crown" Netflixa. Brytyjska aktorka wygłosiła przemowę, w której podziękowała księżnej Dianie. Co powiedziała?

Emma Corrin została nagrodzona Złotym Globem za "The Crown". 25-latka nie jest doświadczoną aktorką, tym bardziej odebranie prestiżowej statuetki było dla niej mocnym przeżyciem. Przypominamy, że Brytyjka wcieliła się w księżną Dianę w serialu Netflixa. Zdaniem wielu krytyków - swoim odwzorowaniem tej postaci przyćmiła inne aktorki na planie, m.in. Olivię Colman czy Helenę Bonham Carter

Zobacz także:  Złote Globy 2021 rozdane. "The Crown" bezkonkurencyjne, jest też historyczne rozdanie

Emma Corrin nagrodzona Złotym Globem za "The Crown". Jej przemowa przejdzie do historii

Emma Corrin to 25-letnia brytyjska aktorka, która rozpoznawalność zyskała w 2020 roku. Corrin została obsadzona w roli księżnej Diany w serialu "The Crown" Netflixa. Aktorka została nagrodzona za tę kreację prestiżowym Złotym Globem w kategorii "najlepsza aktorka w serialu dramatycznym". Emma Corrin dowiedziała się o wygranej w swoim mieszkaniu w Londynie, skąd wygłosiła przemówienie. Młoda gwiazda zdecydowała się podziękować kobiecie, która od lat ją inspiruje, czyli księżnej Dianie.

Przede wszystkim chciałabym podziękować księżnej Dianie. To ona nauczyła mnie, czym jest bezwarunkowa empatia i uczucie miłosierdzia ponad wszelkie miary, jakie kiedykolwiek mogłam sobie wyobrazić. Dziękuję bardzo w imieniu wszystkich tych, którzy czule cię wspominają.

Emma Corrin

Emma Corrin podziękowała także swojemu serialowemu partnerowi, czyli Joshowi O'Connorowi, który wcielił się w serialu "The Crown" w księcia Karola.

Bez ciebie nie udałoby mi się stworzyć takiej kreacji. Dziękuję za to, że każdy dzień na planie u twojego boku był prawdziwą radością.

Emma Corrin

Złote Globy 2021: Emma Corrin w "The Crown"

Emma Corrin pojawiła się w 4. sezonie serialu "The Crown" Netflixa. Akcja tej serii rozgrywa się głównie w latach 80. ubiegłego wieku. Jest to w dużej mierze opis początku i powolnego rozpadu małżeństwa księżnej Diany i księcia Karola. W 5. sezonie "The Crown", którego data premiery nie jest jeszcze znana, Emma Corrin zostanie zastąpiona w roli księżnej Diany przez Elizabeth Debicki.

Zobacz także:   "The Crown": Netflix odrzucił prośbę rządu. Nie będzie informacji, że serial przedstawia fikcję

RadioZET.pl/independet.co.uk