Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ewa Greś nie żyje. Aktorka "Na Wspólnej" miała 44 lata

14.02.2020 13:54

Ewa Greś nie żyje. Aktorka Teatru Żydowskiego w Warszawie zmarła w wieku 44 lat. Widzom serialowym znana była z  "Na Wspólnej".

Ewa Greś fot. Artur Zawadzki/Reporter/ East News

Ewa Greś nie żyje. Miała 44 lata

Ewa Greś nie żyje. 44-letnia aktorka grała przede wszystkim w teatrze. Była absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Wydziału Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. 

Współpracowała też z teatrami w Olsztynie, Zakopanem oraz Rzeszowie. Na stałe związana była z Teatrem Żydowskim w Warszawie. Aktorkę można było zobaczyć m.in. w rolach Klary w "Ślubach panieńskich",Kasi w "Poskromieniu złośnicy" oraz Hanki w "Moralności Pani Dulskiej". 

Informację o śmierci Ewy Greś opublikował popkulturowy profil na Facebooku - Chochlik Kulturalny.

"Nie żyje artystka Teatru Żydowskiego - Ewa Greś. Aktorka z pięknym piachem w głosie, wielką wrażliwością i kulturą grania. Kilka miesięcy temu składając jej życzenia urodzinowe, napisałem, że to kobieta, w której oczach kryje się tajemnica. [...] Cieszyła się, mając wokół siebie ludzi. Miała dopiero czterdzieści cztery lata... Tak bardzo mi przykro, że nigdy więcej nie zobaczę jej już w teatrze. Wiem, że to zabrzmi melodramatycznie, ale wierzę, że ona jest gdzieś tutaj obok nas, za taflą szkła. Nie potrafimy jej zobaczyć, ale ona jest" - czytamy.

Ewa Greś fot. Artur Zawadzki/ Reporter/ East News

Ewa Greś wystąpiła w serialu "Na Wspólnej"

Ewa Greś na szklanym ekranie wystąpiła w filmie "Raport" oraz serialu "Na Wspólnej". Ewa Greś zmarła 10 lutego 2020 roku. Przyczyna śmierci nie jest jednak znana.

RadioZET.pl/SW

Oceń
Tagi