Zamknij

Ewa Kozłowska nie żyje. Aktorka znana z serialu „Ojciec Mateusz“ miała 64 lata

28.09.2021 14:38
Ewa Kozłowska nie żyje. Kim była aktorka?
fot. Shutterstock

Ewa Kozłowska nie żyje. Aktorka i producentka radiowa, najlepiej znana ze słuchowiska "Na Młynowej" oraz serialu "Ojciec Matuesz" zmarła w wieku 64 lat. 

Ewa Kozłowska nie żyje. Aktorka telewizyjna oraz osobowość radiowa zmarła w wieku 64 lat, poinformował oddział Polskiego Radia Białystok. Kozłowska była związana z tą instytucją od ostatnich kilkunastu lat jako producentka radiowa, odpowiedzialna za specjalne segmenty, w których prezentowano bajki i dobranocki dla dzieci.

Wedle informacji przekazanych przez przedstawicieli radia, Kozłowska zmarła w wyniku powikłań po ciężkiej chorobie.

Ewa Kozłowska nie żyje. Kariera aktorki z "Ojca Mateusza" 

Ewa Kozłowska była aktorką, producentką i reżyserką. Urodzona w 1957 roku, ukończyła wydział lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Niedługo po studiach rozpoczęła wieloletnią współpracę z Białostockim Teatrem Lalek, gdzie wraz z innymi artystami wystawiała kukiełkowe sztuki teatralne, nie tylko dla najmłodszych. Po skończeniu współpracy z teatrem w 1991 roku, imała się różnych zadań, aż kilkanaście lat temu trafiła do Polskiego Radia Białystok.

Działała w nim jako producentka radiowa oraz osoba odpowiedzialna za specjalny segment ze słuchowiskami skierowanymi do najmłodszych. Kozłowska była także jedną z głównych postaci popularnego słuchowiska „Na Młynowej”.

Ewa Kozłowska próbowała także sił przed kamerą. W 2011 roku wystąpiła w produkcji filmowej „Księstwo”, a także jednym z odcinków popularnego serialu „Ojciec Mateusz”. Jej gospodyni domowa w odcinku „Ikona” zyskała przychylność widzów i najbliższych aktorki.

RadioZET.pl/Interia.pl/FB Polskie Radio Białystok

Czytaj także:  Paulina Gałązka: kim jest gwiazda filmu "Dziewczyny z Dubaju"?