Zamknij

Felix Silla nie żyje. Gwiazdor "Rodziny Addamsów" zmarł w wieku 84 lat

19.04.2021 08:07
Znicz- materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Zmarł Felix Silla - aktor charakterystyczny, który zasłynął rolą Kuzyna Cosia z serialu "Rodzina Addamsów". Przegrał walkę z chorobą. Miał 84 lata.

Smutne wieści dla fanów "Rodziny Addamsów". 16 kwietnia 2021 roku w Las Vegas zmarł Felix Silla - aktor, który wcielił się w jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w słynnym serialu. Przez lata grał bohatera znanego jako Kuzyn Coś - włochate, mamroczące stworzenie w ciemnych okularach i meloniku. Silla zmagał się z nowotworem. Miał 84 lata.

Felix Silla nie żyje - grał Kuzyna Cosia w "Rodzinie Addamsów"

Jak podaje The Hollywood Reporter, o śmierci Felixa Silli za pośrednictwem Twittera poinformował jego przyjaciel i kolega po fachu Gil Gerard.

Felix zmarł zaledwie kilka godzin temu i jedyna dobra rzecz, jaką mogę wyciągnąć z jego śmierci, to to, że już nie cierpi. Będzie mi go strasznie brakować, szczególnie wspaniałego czasu, jaki spędziliśmy na panelach fanowskich. Samego tego, jak mówił mi, żebym "się pi***olił".

Silla od lat chorował na raka trzustki. Według doniesień medialnych to właśnie ta choroba była powodem śmierci aktora.

Felix Silla urodził się 11 stycznia 1937 roku w małej włoskiej miejscowości Roccacasale. Początkowo był artystą cyrkowym. Do USA przyjechał w 1955 roku wraz z cyrkiem, w którym pracował. Występował jako woltyżer, artysta trapezowy i ekwilibrysta. Postanowił zostać w Stanach Zjednoczonych i zatrudnił się jako kaskader. Po raz pierwszy w tej roli wystąpił w komedii romantycznej "A Ticklish Affair". Z racji swojego wzrostu (1,19 metra) często był dublerem dzieci. Jego najsłynniejszą rolą była postać Kuzyna Cosia z "Rodziny Addamsów", który zadebiutował w serialu z 1965 roku i pojawił się w 17 odcinkach produkcji.

Inne znane role Silli to między innymi miniaturowy Adolf Hitler z komedii "The Black Bird" i robot Twiki z serialu "Buck Rogers in the 25th Century". Występował w takich produkcjach jak "Płonący wieżowiec", "Hindenburg", "Planeta małp", "Indiana Jones i Świątynia Zagłady", "E.T.", "Kaczor Howard", "Powrót Batmana", "Star Trek", "Kosmiczne jaja" czy "Battlestar Galactica". Silla był też aktorem głosowym. Dubbingował Henryka Ćwira w grze The Sims 2, latającego Ewoka w filmie "Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi" oraz użyczył głosu w niezależnej produkcji "Characterz". Ostatnią rolą aktora była postać Bitcoina w serialu "Meet Slate" z 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Silla był również muzykiem. Od lat występował w Las Vegas ze swoim zespołem The Original Harmonica Band. W 1965 roku poślubił swoją żonę Sue. Mieli trójkę dzieci - Bonnie, Dianę i Michaela. Syn zmarł w marcu 2020 roku.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET