Zamknij

"Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach": recenzja książki o "Przyjaciołach"

04.11.2020 17:37
Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach: recenzja książki o Przyjaciołach
fot. materiały prasowe wydawnictwo SQN

"Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach" to pozycja, która z pewnością zainteresuje fanów sitcomu "Przyjaciele". Czy warto poświęcić jej czas?

"Przyjaciele" to serial kultowy. Produkcja, która na zawsze odmieniła oblicze telewizji. Lata mijają, a przygody Rossa, Moniki, Rachel, Phoebe, Chandlera i Joeya cieszą się niesłabnącą popularnością. Rok temu słynny sitcom obchodził swoje 25. urodziny. Ćwierćwiecze, od kiedy "Przyjaciele" zawitali na ekranach telewizorów. Z tej okazji ukazała się książka "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie". To jednak nie wszystko. Pod koniec października 2020 roku, nakładem wydawnictwa SQN, ukazała się nowa pozycja - "Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach". Czy książka powtórzyła sukces poprzednika? Jak najbardziej!

"Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach": recenzja książki o "Przyjaciołach"

"Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach" to książka, która zabiera nas w podróż po kulisach kultowego serialu, oferując liczne ciekawostki i przyjemne poczucie nostalgii. Dowiecie się między innymi, jak wyglądały początki waszego ulubionego serialu, jaki był pierwotny zamysł na głównych bohaterów oraz jak tworzono konkretne odcinki.

Gary Susman, Jeannine Dillon i Bryan Cairns skupili się nie tyle na serialu jako całości, ale przede wszystkim na poszczególnych odcinkach. Z 10 sezonów "Przyjaciół" twórcy wybrali po 10 epizodów, które ich zdaniem zasługiwały na szersze omówienie. Dlaczego padło akurat na te odcinki? Wszystkiego dowiecie się z książki.

Zobacz także

"Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach" to pozycja idealna, dla każdego miłośnika "Przyjaciół". Książka stanowi nie tylko powrót do najlepszych momentów serialu, ale jest też (a raczej przede wszystkim) skarbnicą ciekawostek, zdjęć, żartów sytuacyjnych i tak zwanej "wiedzy bezużytecznej". Przyszło wam kiedyś do głowy, by zliczyć wszystkie gwiazdorskie występy gościnne w "Przyjaciołach"? Już nie musicie. Gary Susman, Jeannine Dillon i Bryan Cairns zrobili to za was.

Reasumując: czy książka "Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach" jest warta przeczytania? Jak najbardziej. Zarówno dla tych, który kochają "Przyjaciół" całym sercem, jak i sceptyków, którzy pragną zrozumieć fenomen serialu.

Ocena: 8/10

Zobacz także