Zamknij

„Fundacja”: nowy zwiastun i data premiery hitu science-fiction od Apple TV+ [WIDEO]

20.08.2021 13:19
Fundacja - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Apple TV+

„Fundacja” to nowy serial science-fiction od platformy streamingowej Apple TV+. W sieci zadebiutował właśnie świeży zwiastun, pełen nowych scen z adaptacji słynnej powieści Isaaca Asimova. Co mówi nam o serialu? Kiedy premiera?

„Fundacja” (org. „Foundation”) to serialowa adaptacja głośnego cyklu powieści science-fiction autorstwa amerykańskiego pisarza Isaaca Asimova. Pierwszy tom zadebiutował na rynku wydawniczym już w 1951 roku. Przez lata wiele wytwórni filmowych próbowało podjąć temat adaptacji sagi, ale spełzły one na niczym. Teraz wreszcie, dzięki platformie Apple TV+, powieść zostanie przeniesiona na ekran.

„Fundacja” to opowieść o genialnym matematyku, który odkrył nową dziedzinę nauki, pozwalającą mu ze sporym prawdopodobieństwem przewidywać zachowania innych – a co za tym idzie – przewidywać przyszłość.

Saga rozrosła się z trylogii do siedmiotomowej opowieści, w której przyglądamy się działaniu Imperium Galaktycznego oraz życiu poszczególnych jednostek. Powieści posiadają też ważny aspekt filozoficzny, skupiony na tematach predeterminizmu oraz brania odpowiedzialności za swoje czyny. 

Wartym wynotowania jest, że wiele z tematów i koncepcji Asimova, przedstawionych w serii „Fundacja” stało się inspiracją dla George’a Lucasa przy tworzeniu „Gwiezdnych wojen”.

„Fundcja” – zwiastun 

W sieci zadebiutował nowy materiał promocyjny serialu, wypełniony nowym i scenami. Materiał prezentuje się następująco:

„Fundacja” – twórcy i obsada

Pomysłodawcami serialu są David S. Goyer (scenarzysta „Batman Początek”, „Człowieka ze stali”, czy „Batman V Superman”) oraz Josh Friedman (scenarzysta „Wojny światów”, „Czarnej Dalii” i „Terminator: Mroczne przeznaczenie”). Panowie będą dzielić stołek showrunnera serialu. Jedną z producentek jest natomiast Robyn Asimov, córka pisarza, która wyprodukowała wcześniej film „Ja, Robot”, również bazujący na prozie Isaaca. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton.

„Fundacja” – kiedy premiera?

Premiera serialu przewidziana jest na 24 września na platformie Apple TV+. Tego dnia w serwisie pojawią się trzy pierwsze odcinki serialu. Kolejne będą wyświetlane co tydzień.

Czytaj także:  "To była ręka Boga": Netflix pokazał zapowiedź najbardziej osobistego filmu Paolo Sorrentino [WIDEO]

RadioZET.pl/Antyradio.pl/YouTube/Apple.com