Zamknij

„Gambit Królowej“: Marcin Dorociński w nowym serialu Netfliksa. Jest zwiastun

24.09.2020 15:02
Gambit Królowej, netflix, anya taylor joy, marcin dorociński
fot. mat. prasowe Netflix

„Gambit Królowej“ to nowy miniserial Netfliksa, bazujący na bestsellerowej powieści. U boku Anyi Taylor-Joy wystąpi Marcin Dorociński. Jest pierwszy pełny zwiastun produkcji. Kiedy premiera serialu?

„Gambit Królowej” to adaptacja bestsellerowej powieści „The Queen’s Gambit” autorstwa Waltera Tevisa. Jest to opowieść o młodej ambitnej dziewczynie, która postanawia zostać najlepszą szachistką w dziejach. Aby tego dokonać, będzie musiała pokonać szereg przeciwników. Osób, które mają od lat ugruntowaną pozycję w świecie szachistów.

W jednego z groźniejszych oponentów dziewczyny wcieli się Marcin Dorociński. Polski aktor zagra Vasilya Borgova – szachistę, który do tej pory uznawany był za niepokonanego.

„Gambit Królowej” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy, pełnoprawny zwiastun serialu „Gambit Królowej”. Materiał prezentuje się następująco:

„Gambit Królowej” – obsada i ekipa

Za sterami serialu stoją Scott Frank oraz Alan Scott. Scenarzysta „Logana”, „Wolverine’a” i „Marley i ja” oraz autor scenariusza filmu „Regeneration” połączyli siły, aby zaadaptować powieść Waltera Tevisa.

Glówną rolę w serialu gra Anya Taylor-Joy. Aktorka, znana ze swoich ról w „Wiedźmie”, „Split”, czy niedawnych „Nowych Mutantach”. Partnerować jej będą: Harry Melling, Moses Ingram, Chloe Pirrie, Marielle Heller, Patrick Kennedy. W jednej ze znaczących ról  drugoplanowych zobaczymy także Marcina Dorocińskiego.

Gambit Królowej

„Gambit Królowej” – kiedy premiera?

Serial „Gambit Królowej” ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już 23 października.

Czytaj także: Netflix kasuje serial po jednym sezonie. Produkcja otrzymała prestiżową statuetkę Emmy