Zamknij

Gambit Królowej na Netflix - OBSADA: kto gra w serialu, ile odcinków i o czym jest? [DATA PREMIERY]

19.10.2020 15:55
Gambit Królowej na Netflix - OBSADA: kto gra w serialu, ile odcinków i o czym jest? [DATA PREMIERY]
fot. mat. prasowe Netflix

Serial Netflix "Gambit Królowej" to kolejna produkcja, która w październiku trafi na platformę. Sprawdzamy szczegóły tuż przed premierą, czyli m.in. od kiedy będzie można go oglądać, ile odcinków liczy, o czym jest "Gambit Królowej", obsada i inne informacje.

Gambit Królowej na Netflix - OBSADA: kto gra w serialu, ile odcinków i o czym jest? Data premiery na Netflix i pozostałe szczegóły zebraliśmy poniżej.

Gambit Królowej - OBSADA: kto gra w serialu Netflix i o czym jest?

W serialu "Gambit Królowej" grają Anya Taylor-Joy, Marielle Heller, Thomas Brodie-Sangster, Moses Ingram, Harry Melling, Bill Camp oraz Marcin Dorociński. W oficjalnym opisie czytamy:

Oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix pt. GAMBIT KRÓLOWEJ to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon (Anya Taylor-Joy),  która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do prowadzonego w stanie Kentucky sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów, jednocześnie uzależniając się od przepisywanych dzieciom leków na uspokojenie. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun serialu "Gambit Królowej".

Kiedy premiera serialu Netflix Gambit Królowej i ile odcinków liczy produkcja?

Peremiera miniserialu "Gambit Królowej" na Netflix została zaplanowana na piątek, 23 października 2020 roku. Pierwszy sezon serialu Gambit królowej ma mieć łącznie sześć odcinków. Wszystkie epizody zostaną udostępnione na Netflix w dniu premiery serialu, podobnie jak inne produkcje w serwisie.

Reżyserem serialu i autorem jego scenariusza jest dwukrotnie nominowany do Oscara Scott Frank. Za produkcję wykonawczą odpowiadają Scott Frank, William Horberg i Allan Scott, który jest również współtwórcą serialu. 

RadioZET.pl/mat. prasowe Netflix