Zamknij

Marcin Dorociński z wielkim sukcesem. Aktor komentuje nominację "Gambitu królowej" do Złotych Globów

05.02.2021 10:45
Marcin Dorociński
fot. Phil Bray/Materiały prasowe Netflix

"Gambit królowej" to jeden z największych hitów Netflixa 2020 roku. W serialu wystąpił Marcin Dorociński. Polski aktor odniósł się do nominacji "Gambitu królowej" do Złotych Globów. Co powiedział? Zdradzamy poniżej.

Marcin Dorociński z wielkim sukcesem. Aktor komentuje nominację "Gambitu królowej" do Złotych Globów. Przypominamy, że poznaliśmy już wszystkie nominacje do prestiżowej nagrody. Wśród wyróżnionych seriali znalazł się "Gambit królowej", czyli największy hit Netflixa 2020 roku. W serialu wystąpił Marcin Dorociński. Polski aktor skomentował nominację w mediach społecznościowych.

Zobacz także:  Netflix miażdży konkurencję w wyścigu po Złote Globy. Ile ma nominacji?

"Gambit królowej": Marcin Dorociński komentuje nominacje do Złotych Globów

"Gambit królowej" to serial produkcji Netflixa z udziałem Anyi-Taylor Joy i Marcina Dorocińskiego. Ten tytuł zrobił ogromne zamieszanie w serialowym świecie w 2020 roku, dlatego nie dziwi, że otrzymał nominację do Złotych Globów. Przypominamy, że akcja produkcji rozgrywa się w latach 50. ubiegłego wieku. Jest to opowieść o losach Beth Harmon, wybitnej szachistki, która w sierocińcu odkryła talent do szachów. Harmon dziarsko rozpycha się w świecie wcześniej zdominowanym przez mężczyzn i uparcie walczy o zwycięstwo. Jednocześnie zmaga się z uzależnieniami i nie potrafi poradzić sobie z demonami przeszłości. 

Marcin Dorociński wciela się w największego rywala Beth Harmon, rosyjskiego mistrza. Aktor skomentował sukces serialu w mediach społecznościowych.

W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że produkcja z moim udziałem będzie kiedyś nominowana do Złotych Globów. A jednak. Jak widać, wszystko jest możliwe. Piękny, wspaniały dzień. Co za radość! - można przeczytać.

Warto wspomnieć, że do Złotego Globu nominowana jest także Anya Taylor-Joy, która wciela się Beth Harmon.

"Złote Globy": kiedy zostaną rozdane?

Ceremonia wręczenia Złotych Globów odbędzie się 28 lutego 2021 roku. Co ciekawe - będzie ona transmitowana z dwóch miejsc: Los Angeles oraz Nowego Jorku. Złote Globy są zwiastunem tego, co czeka nas na tegorocznych Oscarach. 

Zobacz także:  "Gambit królowej": serial z Marcinem Dorocińskim najlepszą produkcją Netflixa od lat?

RadioZET.pl/Onet.pl