Zamknij

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Heath Ledger chciał być reżyserem

03.11.2020 10:07
Anya Taylor-Joy
fot. Phil Bray/Netflix

"Gambit królowej" to jeden z najnowszych seriali Netflixa, który z marszu stał się ogromnym hitem i zachwycił dziennikarzy na całym świecie. Produkcja miała powstać już wcześniej? Okazuje się, że Heath Ledger był zainteresowany wyreżyserowaniem filmu.

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Jak podaje Onet, Heath Ledger chciał przenieść na ekran powieść autorstwa Waltera Tevisa. Niestety plany pokrzyżowała jego nagła śmierć w 2008 roku. Książką zainteresował się Netflix i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bo "Gambit królowej" jest określany jednym z najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat.

Zobacz także:  "Gambit królowej": serial z Marcinem Dorocińskim najlepszą produkcją Netflixa od lat? 

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Heath Ledger chciał wyreżyserować serial

Heath Ledger zmarł przedwcześnie, do tego w momencie swojej największej chwały. Jak się okazuje - hollywoodzki aktor miał wiele planów, które zamierzał zrealizować. Jednym z nich miał być film jego reżyserii na podstawie książki Waltera Tevisa. Jak podawał "The Independent" - aktor miał rzekomo już nawet pracować nad ekranizacją "Gambitu królowej". Podano szczegóły związane z produkcją - główną rolę miała otrzymać Ellen Page, a scenariusz napisać Allan Shiach.

Przypominamy, że Heath Ledger zmarł w styczniu 2008 roku w momencie, gdy do kin miał trafić film "Mroczny Rycerz", w którym wcielał się w kultowego Jokera.  Aktor przypadkowo przedawkował leki. Za rolę w "Mrocznym Rycerzu" otrzymał pośmiertnego Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

"Gambit królowej" na Netflixie nowym hitem na platformie

"Gambitem królowej" zainteresował Netflix. W głównej roli obsadzono utalentowaną Anyę Taylor-Joy, w serialu towarzyszy jej Marcin Dorociński. Produkcja okazała się jedną z najciekawszych propozycji Netflixa na jesień 2020. Serial przedstawia losy dziewczynki, która w sierocińcu odkrywa, że potrafi grać w szachy. Postanawia zostać mistrzynią w swoim fachu, jednocześnie walczy z uzależnieniem.

Serial składa się z siedmiu odcinków. Wszystkie są dostępne na Netflixie.

Zobacz także:  Nowy film z Emmą Roberts hitem Netflixa. O czym jest i co jeszcze warto obejrzeć? 

RadioZET.pl/Onet.pl