Zamknij

"Gambit królowej" z rekordem. Netflix chwali się danymi na temat oglądalności

24.11.2020 15:10
Gambit królowej
fot. Phil Bray/Netflix

"Gambit królowej" odnosi sukces za sukcesem. Jeden z najnowszych seriali Netflixa pobił rekord oglądalności. Ile osób obejrzało już serial z Anyą Taylor-Joy i Marcinem Dorocińskim? Podajemy szczegóły.

"Gambit królowej" z rekordem. Netflix chwali się danymi na temat oglądalności. I trzeba przyznać, że ma czym. "Gambit królowej" od kilku tygodni cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Ile osób obejrzało serial? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  "Gambit królowej": 5 produkcji o geniuszach dla fanów serialu Netflixa 

"Gambit królowej" z rekordem. Netflix chwali się danymi na temat oglądalności

"Gambit królowej" przedstawia losy Beth Harmon. Dziewczyna odkrywa w sierocińcu, że ma talent do gry w szachy i zamierza się rozwijać w tym kierunku. Po upływie kilku lat zaczyna mierzyć się z najlepszymi, ale jednocześnie zmaga się z demonami przeszłości i uzależnieniem od leków i alkoholu. W wybitną szachistkę wcieliła się Anya Taylor-Joy, a jej największego rywala zagrał Marcin Dorociński

"Gambit królowej" jest określany mianem "miniserialu", bo składa się z zaledwie siedmiu odcinków. Do tej pory serial Netflixa obejrzało ponad 62 mln użytkowników platformy. Żaden wcześniej serial tego typu nie osiągnął tak imponującego wyniku. Wielu krytyków uważa, że to dopiero początek popularności "Gambitu królowej".

"Gambit królowej": czy będzie 2. sezon serialu Netflixa?

Netflix nie ujawnił, czy zamierza kontynuować historię. Na ten moment wypowiedział się twórca serialu, który stwierdził, że kończy się on w dobrym momencie. Jego zdanie podziela Anya Taylor-Joy

Zobacz także:  "Gambit królowej": kim jest Anya Taylor-Joy, która wciela się w główną bohaterkę? 

RadioZET.pl/Netflix Polska