Zamknij

George R.R. Martin o kolejnej części "Gry o tron". Kiedy premiera "Wichrów Zimy"?

26.06.2020 14:54
George R R Martin Gra o tron
fot. Liam McBurney/Press Association/East News

George R.R. Martin od kilku lat pracuje nad kolejną częścią serii "Pieśń lodu i ognia", literackiego pierwowzoru "Gry o tron". Teraz zdradził, jak wyglądają postępy w pisaniu nowej książki. Okazuje się, że wpływ na termin ukończenia tomu miała pandemia koronawirusa.

George R.R. Martin to obecnie jeden z najbardziej znanych żyjących pisarzy. Jest autorem serii powieści fantasy "Pieśń lodu i ognia". Pierwsza część cyklu zatytułowana "Gra o tron"  doczekała się serialowej adaptacji na HBO. Kolejne sezony serialu coraz bardziej odbiegały od oryginalnej fabuły w książkach. Nic dziwnego, że choć produkcja telewizyjna zakończyła się już finałowym sezonem, autor literackiego pierwowzoru wciąż chce dokończyć swoje dzieło.

Pisarz już od kilku lat pracuje nad przedostatnią częścią cyklu. "Wichry zimy" to jedna z najgoręcej wyczekiwanych książek na całym świecie. Do tej pory autor nie zdradzał, kiedy powieść ukaże się w sprzedaży. Okazuje się jednak, że pandemia koronawirusa i związana z tym izolacja przyspieszyła pracę George'a R.R. Martina.

Zobacz także: Dom smoka: Wiemy, kiedy pojawi się spin-off "Gry o tron"

Gra o tron: George R.R. Martin opowiedział o postępach prac nad "Wichrami zimy"

Pisarz zapowiedział, że już niebawem skończy "Wichry zimy". Na swoim blogu podzielił się relacją z postępów w pracy.

- Muszę wyznać, że po pół roku pandemii, kwarantanny i dystansu społecznego pokazuję oznaki gorączki kabinowej… z czego połowa objawów w moim przypadku jest dosłowna. Tak, jestem w prawdziwej chatce w górach, wymuszona izolacja pomogła mi pisać. Codziennie spędzam długie godziny na „Wiatrach zimy” i robię stały postęp - zdradził George R.R. Martin.

Autor dodał jednak, że wciąż ma długą drogę do przebycia, a książka nie pojawi się w najbliższych tygodniach. Nie ujawnił także przybliżonej daty premiery. "Wichry zimy" to przedostatnia część serii "Pieśń lodu i ognia". George R.R. Martin zapowiedział, że w planach ma jeszcze jedną książkę, zatytułowaną "A Dream of Spring", czyli "Sen o wiośnie".