Zamknij

Gillian Anderson jako Eleanor Roosevelt. W "The First Lady" będzie równie dobra jak w „The Crown”?

23.02.2021 16:33
Gillian Anderson - Sex Education - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Gillian Anderson dołączyła do ciekawego projektu „The First Lady”, przyglądającego się życiu w Białym Domu z perspektywy Pierwszych Dam. Poznaliśmy już pierwsze szczegóły intrygującego projektu stacji Showtime. Kiedy premiera?

Gillian Andrerson, amerykańska aktorka najlepiej znana z ról w takich cenionych serialach, jak „Z Archiwum X”, „Hannibal”, „Sex Education”, czy „The Crown” dostała angaż w nowym serialu-antologii stacji Showtime „The First Lady”. Anderson wcieli się w rolę Eleanor Roosevelt, żonę Theododora Roosevelta, prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Projekt „The First Lady” to bowiem serialowa antologia, w której twórcy pochylą się nad losami kilku innych słynnych Pierwszych Dam. Jakiś czas temu ogłoszono już, że Viola Davis wcieli się w Michelle Obamę, a Michelle Pfeiffer w Betty Ford. Teraz do tego grona dołączyła Gillian Anderson.

Zobacz także

„The First Lady” – co już wiadomo o serialu?

„The First Lady” to projekt stacji Showtime, stworzony pod okiem Aarona Cooleya, najlepiej znanego jako twórca miniserialu dla młodzieży „Best. Worst. Weekend. Ever”, który rozpoczynał karierę w Hollywood jako asystent reżysera Joela Schumachera przy filmach „Upiór w operze”, czy „Numer 23”.

W pierwszym sezonie akcja ma dotyczyć trzech kobiet i ich wpływowych mężów. Jak podają informacje prasowe akcja serialu ma rozgrywać się we wschodnim oknie Białego Domu, gdzie zapadały najważniejsze decyzje państwowe, które miały później wpływ także na losy świata. Ile z nich było zainspirowanych przez słowa Pierwszych Dam? Twórcy odkryją zasłonę tajemnicy, próbując odtworzyć przebieg wydarzeń z perspektywy kobiet, dzielących dom z potężnymi politykami.

Zobacz także

W pierwszym sezonie twórcy skupią się na postaciach Betty Ford, Eleanor Roosevelt i Michelle Obamy.  W przyszłości zaś scenarzyści mogą sięgnąć po kolejne charakterystyczne i charakterne postaci historyczne.

W pierwszej odsłonie serialu na ekranie, poza utalentowanymi Pfeiffer, Davis i Anderson, zobaczymy także: Aarona Eckharta (Gerald Ford), Judy Greer (Nancy Howe), czy Rhysa Wakefielda (Dick Cheney).

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„The First Lady” – kiedy premiera? 

Dokładna data premiery serialu nie jest w tym momencie znana. Patrząc na ostatniej informacje ze strony Showtime, projekt wciąż jest na etapie dobierania obsady. Nie wiadomo więc, kiedy dokładnie ekipa wejdzie na plan, a co za tym idzie – kiedy serial zadebiutuje na ekranach. Wydaje się jednak prawdopodobnym, że najwcześniej nastąpi to pod koniec 2021, na początku 2022.

Czytaj także: "Seks w wielkim mieście": Mr. Big jednak powróci w nowej odsłonie? Jest wypowiedź aktora.

RadioZet.pl/IMDB/Wprost