Zamknij

Gillian Anderson o edukacji seksualnej w Polsce: "Nie wiedziałam, że są takie państwa"

19.11.2020 10:22
Gillian Anderson
fot. Magnus Sundholm/Rex Featrues/East News

Gillian Anderson jest na fali. Obecnie kojarzy się ją z dwoma uwielbianymi serialami Netflixa - "The Crown" i "Sex Education". Aktorka wyraziła zdumienie, gdy dowiedziała się, jak wygląda edukacja seksualna w Polsce. Co powiedziała?

Gillian Anderson o edukacji seksualnej w Polsce. Gwiazda produkcji Netflixa rozmawiała z polską dziennikarką, gdy na platformie ukazał się 1. sezon serialu "Sex Education". Anderson dowiedziała się wtedy, jak wygląda polska rzeczywistość w kwestii edukacji seksualnej. Najwidoczniej zapadło jej to głęboko w pamięć, bo odniosła się do tej rozmowy w jednym z najnowszych wywiadów. Co powiedziała?

Zobacz także:  "The Crown 4": Gillian Anderson zachwyciła w serialu. Pokazała zdjęcia z planu 

Gillian Anderson o edukacji seksualnej w Polsce: "Nie wiedziałam, że są takie państwa"

Gillian Anderson jest na językach. Dziennikarze chwalą jej kreację aktorską w serialu "The Crown", gdzie w 4. sezonie wcieliła się w Margaret Thatcher. Można powiedzieć, że aktorce udało się odciąć od roli agentki Scully z serialu "Z Archiwum X". W ostatnim czasie Anderson wspominała także prace na planie "Sex Education", zwracając uwagę na to, że serial Netflixa miał duży wpływ na to, jak obecnie wygląda nauka seksualna w Wielkiej Brytanii. 

Jak podaje Onet - Gillian Anderson była ostatnio gościem audycji w radiu NPR, gdzie przy okazji opowiadania o Margaret Thatcher, odniosła się do swojej poprzedniej roli. 52- letnia aktorka zdradziła, że była w szoku, gdy dowiedziała się od polskiej dziennikarki, jak wygląda edukacja seksualna w jej kraju.

Dziennikarka z Polski powiedziała nam o tym, że w ich kraju nie ma edukacji seksualnej i jak fantastycznie jest widzieć taki serial dla młodych ludzi. (...) Asa Butterfield i ja spojrzeliśmy na siebie. Kto by pomyślał? Nie wiedziałam, że istnieją państwa, gdzie ten temat jest zwyczajnie ignorowany - wyznała Anderson.

Gillian Anderson w "The Crown" i "Sex Education": gdzie oglądać?

Seriale "The Crown" oraz "Sex Education" są dostępne na Netflixie. Warto mieć na uwadze, że Anderson wystąpiła dopiero w 4. sezonie "The Crown".

Zobacz także:  "The Crown 4": przedstawiciele rodziny królewskiej krytykują nowy sezon serialu Netflixa 

RadioZET.pl/Onet.pl