Zamknij

Gino Renni nie żyje. Gwiazdor "Zbuntowanego anioła" miał 78 lat

02.08.2021 10:52
Gino Renni nie żyje
fot. kadr z serialu "Zbuntowany anioł"

Gino Renni, w Polsce znany przede wszystkim ze swojej roli w telenoweli "Zbuntowany anioł", zmarł 1 sierpnia 2021 roku w wieku 78 lat. Aktora pożegnał gwiazdor serialu, Facundo Arana.

Gino Renni nie żyje. Aktor, który w "Zbuntowanym aniele" wcielał się w postać Ramona, zmarł 1 sierpnia 2021 roku. O jego śmierci poinformowała argentyńska telewizja Telenoche. Aktora pożegnał też kolega z planu, gwiazdor wcielający się w postać Ivo - Facundo Arana.

Gino Renni nie żyje. Ramon ze "Zbuntowanego anioła" miał 78 lat

Gino Renni urodził się 7 czerwca 1943 roku we Włoszech. Do Argentyny przyjechał już w młodości razem z rodzicami. Karierę rozpoczynał w latach 60. od występów w programach muzycznych. Jego kariera aktorska obejmowała dziesiątki seriali i filmów, a także ról teatralnych, jednak w Polsce rozpoznawany był przede wszystkim jako Ramon ze "Zbuntowanego anioła". Choć jego rola była jedynie epizodyczna, widzom zapadł w pamięć ten przyjazny i sympatyczny ogrodnik, który zabiegał o względy kucharki Socorro i zawsze stawał w obronie Milagros - głównej bohaterki telenoweli, w którą wcielała się Natalia Oreiro.

Aktora pożegnał inny gwiazdor serialu, Facundo Arana, który na Instagramie zamieścił jego zdjęcie z podpisem zakończonym słowami "Spoczywaj w pokoju, drogi Tano. Cały świat będzie za Tobą tęsknił."

Gino Renni nie żyje. Co było przyczyną jego śmierci?

Jak poinformowała telewizja Telenoche, Gino Renni zmarł wskutek komplikacji wywołanych koronawirusem. Aktor trafił do szpitala 6 czerwca 2021 roku, dzień przed swoimi 78. urodzinami. Spędził tam niecałe 2 miesiące. Niestety, lekarzom nie udało się go uratować. 

RadioZET.pl/Interia/Telenoche