Zamknij

"Gloria": Netflix pokazał zwiastun serialu o Radiu Wolna Europa [WIDEO]

19.10.2021 16:11
Gloria serial Netflix
fot. PAULO GOULART PHOTOGRAPHY/materiały prasowe Netflix

"Gloria" to pierwszy portugalski serial Netflixa oparty na prawdziwej historii z okresu zimnej wojny. Jego akcja toczy się w 1968 roku w słynnej bazie retransmitującej audycje Radia Wolna Europa.

W 1968 roku w portugalskiej wiosce Glória do Ribatejo roiło się od szpiegów, kłamstw i tajemnic. Nowy  serial Netflixa o tytule "Glória" to historyczny thriller szpiegowski opowiadający o radiostacji RARET retransmitującej audycje legendarnego Radia Wolna Europa.

"Gloria": Netflix pokazał zwiastun serialu o Radiu Wolna Europa [WIDEO]

W 1951 roku, aby lepiej obsługiwać większy obszar geograficzny, amerykańskie Radio Wolna Europa do istniejącej w RFN bazy dodało nową - osadzoną w tytułowej Glorii. Mała wioska położona w prowincji Ribatejo nieoczekiwanie znalazła się w samym sercu zimnej wojny i stała się areną starć Amerykanów i Sowietów walczących o dominację w Europie.

Głównym bohaterem serialu jest Joao Vidal, młody mężczyzna z rodziny powiązanej z portugalskim reżimem faszystowskim, który zaczyna interesować się polityką w czasie wojny kolonialnej i zostaje zwerbowany do KGB. Joao dostaje się do samego serca wolnego świata, które bije w niepozornej Glorii, by pokrzyżować plany CIA i dowiedzieć się, co stało się z Mią - zaginioną agentką KGB.

"Gloria" - Kiedy premiera na Netflix?

Reżyserem tego 10-odcinkowego serialu jest Tiago Guedes ("Moje dziedzictwo"). Za scenariusz odpowiada Pedro Lopes ("Złote serce"). W roli głównej występuje Miguel Nunes. Inżyniera z RWE, Jamesa Wilsona, gra Matt Rippy. Na ekranie pojawią się też Stephanie Vogt, Carolina Amaral, Victória Guerra, Afonso Pimentel, Adriano Luz i Joana Ribeiro. Premiera serialu na Netflix została zapowiedziana na 5 listopada 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix