Zamknij

"Gra o tron": HBO szykuje trzy kolejne spin-offy! O czym opowiedzą?

19.03.2021 10:07
"Gra o tron": HBO szykuje trzy kolejne spin-offy! O czym opowiedzą?
fot. LFI/Photoshot/East News

"Gra o tron" nadciąga z kolejnymi spin-offami. W HBO trwają obecnie prace nad trzema serialami osadzonymi w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Co o nich wiemy?

"Gra o tron" nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Już wkrótce ruszą zdjęcia do "Domu smoka" - prequela słynnej produkcji HBO, który opowie o największej wojnie czasów panowania Targaryenów. To jednak nie wszystko, bowiem stacja pracuje nad trzema kolejnymi serialami!

"Gra o tron" - HBO szykuje trzy kolejne spin-offy

Jak podaje magazyn Deadline, w HBO trwają obecnie prace nad trzema kolejnymi serialami osadzonymi w uniwersum "Pieśni Lodu i Ognia". Pierwszym z nich ma być opowieść o słynnych dziewięciu morskich podróżach Corlysa Velaryona (zwanego Wężem Morskim), które sprawiły, że stał się on żywą legendą i człowiekiem bardziej majętnym niż sami Lannisterowie. Z serialem łączone są dwa tytuły: "9 Voyages" i "Sea Snake", a za jego powstanie ma odpowiadać Bruno Heller. Przypominamy również, że lord Velaryon będzie jednym z głównych bohaterów "Domu Smoka", gdzie wcieli się w niego Steve Toussaint.

Kolejnym planowanym spin-offem "Gry o tron" jest "Flea Bottom", którego akcja rozgrywać ma się w Zapchlonym Tyłku - slumsach Królewskiej Przystani. To właśnie tam znajduje się najwięcej obskurnych przybytków i burdeli. W serialu miejsce to pojawiło się parokrotnie, chociażby w scenie przedstawienia nam Gendry'ego, bękarciego syna Roberta Baratheona.

Ostatnia z planowanych produkcji ma nosić tytuł "10,000 Ships" i opowiadać o legendarnej księżniczce Nymerii, która na tytułowych 10 tysiącach statków poprowadziła ród Rhoynarów z Essos do Westeros. Wylądowała w Dorne, gdzie poślubiła księcia Morsa z rodu Martellów. 

Czy powyższe produkcje dojdą do skutku? Trudno powiedzieć. Przypominamy bowiem, jaki los spotkał pierwszy z prequeli "Gry o tron". W HBO trwają również prace nad innymi serialami osadzonymi w świecie wykreowanym przez George'a R.R. Martina. Wspomniany wcześniej Bruno Heller ma stworzyć dla stacji  animowaną ekranizację tomiku "Opowieści z Siedmiu Królestw" i - jeśli wierzyć medialnym doniesieniom - możemy zobaczyć również słynną Rebelię Roberta, kiedy to ród Baratheonów objął rządy w Westeros.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

"Dom Smoka" - kiedy premiera serialu?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "Dom Smoka". Wiemy jedynie, że prequel "Gry o tron" pojawi się na ekranach w 2022 roku.

Pierwszy sezon "House of The Dragon" ma liczyć 10 odcinków, a w rolach głównych wystąpią: Paddy Considine ( "Peaky Blinders") jako król Viserys I Targaryen, Matt Smith ( "The Crown") jako książę Daemon Targaryen, Emma D'Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Olivia Cooke ("Bates Motel") jako Alicent Hightower, Steve Toussaint jako Corlys Velaryon, Eve Best jako księżniczka Rhaenys oraz Rhys Ifans ( "Harry Potter") w roli Otto Hightowera.