Zamknij

"Gra o tron": nadchodzi książka o kulisach serialu. Kiedy premiera "Ogień nie zabije smoka"?

26.10.2020 15:48
"Ogień nie zabije smoka" - powstaje książka o kulisach powstania "Gry o tron"
fot. Rex Features/East News

"Ogień nie zabije smoka" to książka opowiadająca o kulisach powstania serialu "Gra o tron". Kiedy premiera książki "Ogień nie zabije smoka" i co o niej wiemy? Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze szczegóły.

"Gra o tron" to jeden z najsłynniejszych seriali w dziejach, który na zawsze odmienił oblicze telewizji. Superprodukcja kanału HBO, będąca ekranizacją sagi George'a R.R. Martina, zakończyła się w 2019 roku. Fani jednak nie zapomnieli o krainie Westeros i już wkrótce będą mogli poznać kulisy powstawania serialu. Wszystko dzięki książce "Ogień nie zabije smoka".

"Ogień nie zabije smoka" - książka o kulisach powstania "Gry o tron"

Pełny tytuł książki brzmi "Ogień nie zabije smoka. Gra o Tron - oficjalna, nigdy nieopowiedziana historia epickiego serialu". Jej autorem jest dziennikarz James Hibberd, który przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z showrunnerami "Gry o tron", a także obsadą, ekipą produkcyjną i autorem sagi "Pieśń Lodu i Ognia" - Georgem R.R. Martinem

Zobacz także

Dzięki lekturze książki "Ogień nie zabije smoka" poznamy kulisy powstawania serialu i liczne (nieznane dotąd) ciekawostki związane z produkcją. W kogo początkowo mieli wcielać się aktorzy znani z serialu? Jak pierwotnie miały potoczyć się losy poszczególnych bohaterów? Co twórcy sądzą o odbiorze finałowego sezonu i jak zapatruje się na to George R.R. Martin? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na kartach książki. Czekać tam też będą niepublikowane dotąd zdjęcia z planu.

Zobacz także

Oficjalny opis książki "Ogień nie zabije smoka" brzmi następująco:

James Hibberd towarzyszył pracom nad "Grą o tron" od pierwszego klapsa do ostatniego i poznał wszelkie tajemnice tej produkcji – także te najmroczniejsze. W jego opowieści jest wszystko: początki serialu i jego zakończenie, smoki i wilkory, to, co wydarzyło się przed kamerami, i poza nimi, tryumfy i porażki, wyboje na drodze i wyjaśnienia, dlaczego podjętą taką, a nie inną decyzję. Mówi o aktorach, reżyserach, showrunnerach, producentach, dyrektorach, ba, nawet o mnie. "Ogień nie zabije smoka" to suma wszystkiego, czego chciałbyś się na ten temat dowiedzieć. "Gra o tron" była niesamowitym serialem, a "Ogień nie zabije smoka" jest niesamowitą książką".

Wydawnictwo W.A.B.

"Ogień nie zabije smoka" - kiedy premiera książki o "Grze o tron"?

Książka "Ogień nie zabije smoka" ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B. Premiera odbędzie się już 12 listopada 2020 roku.

Zobacz także