Zamknij

"Gra o tron": tortury na planie serialu? Jedna z aktorek opowiedziała o swoich wspomnieniach

26.05.2021 13:41
Hannah Waddingham
fot. Matrix Media Group/Face to face/Facetoface/REPORTER

Od zakończenia emisji "Gry o tron" minęło już trochę czasu, jednak co jakiś czas ujawniane są kulisy powstawania serialu. Tym razem Hannah Waddingham opowiedziała o swoich traumatycznych wspomnieniach z planu. Co się wydarzyło?

"Gra o tron": tortury na planie serialu? Jedna z aktorek opowiedziała o swoich wspomnieniach. "Gra o tron" jest jednym z najważniejszych seriali wszech czasów, który na zawsze zmienił branżę telewizyjną. Historię zamknięto w ośmiu sezonach. Ostatni odcinek wyemitowano w 2019 roku. Minęło już trochę czasu, jednak co jakiś czas aktorzy wspominają pracęna planie "Gry o tron". Tym razem wypowiedziała się Hannah Waddingham. Okazuje się, że aktorka przeżyła traumę. Co się stało?

Zobacz także:  Ruszyły prace nad kolejnym spin-offem "Gry o tron". O czym opowie "10,000 Ships"?

"Gra o tron": tortury na planie serialu? Jedna z aktorek opowiedziała o swoich wspomnieniach

W "Grze o tron" nie brakowało mocnych i kontrowersyjnych momentów - krwawe sceny walk, intrygi, gwałty - to wszystko było szeroko komentowane przez widzów. Hannah Waddingham wcieliła się w "Grze o tron" w Septę Unelli. Aktorka zdradziła w jednym z wywiadów, że mocno przeżyła scenę, w której torturowano jej bohaterkę. Co więcej, Waddingham uważa, że był to najgorszy dzień w jej życiu. 

Aktorka zdradziła, że została przywiązana do drewnianego stołu, a następnie była podtapiana przez dziesięć godzin. W rozmowie w programie "Collider Ladies Night" zdradziła, że Septa Unella miała zostać zgwałcona, ale scenarzyści nie zamierzali wprowadzać takiej sceny po krytyce gwałtu na innej postaci, Sansie Stark.

Było tak dużo skarg z powodu gwałtu na Sansie, że zrezygnowali z tego pomysłu. W nowej wersji scenariusza przeczytałam, że będę potrzebowała górnej części kostiumu do nurkowania. Myślałam, że to jakaś pomyłka. Gdy o to spytałam, odpowiedzieli, że zamiast tego kręcimy podtapianie

Hannah Waddingham

Co więcej, Hannah Waddingham zdradziła, że wspomniana scena była traumatyczna również dla Leny Headey, czyli serialowej Cersei Lanniser. Waddingham dodała, że po zakończonym dniu pracy straciła głos, a na jej ciele pojawiły się siniaki.

"Gra o tron": gdzie można obejrzeć serial?

Wszystkie odcinki z ośmiu sezonów serialu "Gra o tron" są dostępne do obejrzenia na platformie streamingowej HBO GO.

Zobacz także:  "Dom smoka": HBO publikuje pierwsze oficjalne zdjęcia prequelu "Gry o tron" [FOTO]

RadioZET.pl/Film.interia.pl