Zamknij

Granville Adams nie żyje. Gwiazdor serialu "Oz" miał tylko 58 lat

11.10.2021 08:05
Oz - Granville Adams - kadr z serialu HBO
fot. HBO/materiały prasowe

Zmarł Granville Adams - aktor rozpoznawalny dzięki roli Zahira Arifa w popularnym serialu HBO "Oz". Miał jedynie 58 lat. Co było przyczyną śmierci?

10 października 2021 roku odszedł Granville Adams - aktor, który największą popularność zdobył rolą w słynnym serialu HBO "Oz". Miał 58 lat.

Granville Adams nie żyje

O śmierci poinformował między innymi portal Deadline. Zgon potwierdzili przyjaciele aktora, między innymi jeden z twórców "Oz" -  Tom Fontana, a także koledzy z planu - Kirk Acevedo i Harold Perrineau. Na Twitterze Acevedo pojawił się wpis poświęcony Adamsowi. Aktor zdradził, że przyczyną śmierci był rak.

Straciłem dzisiaj brata po długiej walce z rakiem.
Nie radzę sobie dobrze ze stratą, ponieważ jej nie znam.
Yo Granny, któregoś dnia pogadamy sobie po drugiej stronie.
A na razie...
Śpij spokojnie, przyjacielu.

Perrineau śmierć Adamsa skomentował na Instagramie.

Nie zawsze możesz płakać, czasami musisz ŚWIĘTOWAĆ wspólnie spędzony czas. Brittany i ja KOCHAMY tego faceta i całą grupę rodziny/przyjaciół, którą wszyscy stworzyliśmy. Śpij dobrze Książę! Zobaczymy się ponownie.

O tym, że Adams choruje na nowotwór złośliwy, wiadomo było od wielu miesięcy. Aktor dokumentował swoje leczenie w mediach społecznościowych. Jego ostatni post pochodzi sprzed 10 tygodni. 

61 kilogramów zajebistości po radioterapii.

Poza tym Fontana i aktor Dean Winters w lutym 2021 roku założyli zbiórkę na portalu GoFundMe, której celem było uzbieranie funduszy na leczenie Adamsa. Udało się zebrać prawie 100 tysięcy dolarów.

Granville Adams urodził w 1963 roku. Zadebiutował na małym ekranie w serialu HBO z 1997 roku "Oz", wcielając się w Zahira Arifa w prawie 50 odcinkach. Występował też w produkcji NBC "Wydział zabójstw Baltimore" jako oficer Jeff Westby. Do roli powrócił w 2000 roku w filmie na podstawie serialu. Dwa lata później zagrał w filmie kryminalnym "Imperium" jako detektyw Jones. W 2011 roku wcielił się w Scouta w dramacie "Magic City Memoirs". W 2007 roku Adams został aresztowany w sprawie o zabójstwo. Po kilku miesiącach śledztwa prokuratura oczyściła aktora z zarzutów.

RadioZET.pl/Deadline