Zamknij

Gwiazda „Gry o tron” pojawi się w serialu o Obi-Wanie Kenobim

02.03.2021 15:34
Gra o tron - kadr z serialu
fot. LFI/Photoshot/East News

Indira Varma, najlepiej znana z roli Ellarii Sand w hicie HBO „Gra o tron”, dołączyła do obsady serialu telewizyjnego DIsney+ o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Co już wiemy o jej roli i samym serialu?

Obi-Wan Kenobi będzie jednym z bohaterów nadchodzącego serialu telewizyjnego, przygotowanego specjalnie na potrzeby platformy streamingowej Disney+. Po ogromnym sukcesie serialu „The Mandalorian”, wytwórnia zdecydowała się na jeszcze więcej produkcji osadzonych w charakterystycznym świecie „Gwiezdnych wojen”. Akcja serialu, poświęconego postaci Obi-Wana Kenobiego, wedle pierwszych informacji miałby rozgrywać się po dramatycznych wydarzeniach z „Zemsty Sithów”, czyli trzeciego odcinka serii. 

Wydaje się to wiarygodna informacja, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że istnieje już serial telewizyjny, poświęcony Wojnom Klonów, czyli okresowi między Epizodem 2 „Atak Klonów”, a Epizodem 3, czyli wspomnianą „Zemstą Sithów”. Mniej historii rozgrywa się zaś pomiędzy Epizodem 3, a „Nową Nadzieją”, czyli pierwszym filmem z cyklu „Gwiezdnych wojen”, który ujrzał światło dzienne. Wydaje się więc, że umieszczenie akcji właśnie w tym momencie może przynieść wyjątkowo ciekawe obserwacje.

Zobacz także

„Obi-Wan Kenobi” – obsada i ekipa

Angaż Indiry Varmy to zaledwie trzecie nazwisko z obsady serialu, które zostało ujawnione. Od jakiegoś czasu wiadomo, że do swoich ról powrócą Ewan McGregor oraz Hayden Christensen. Panowie mieliby powrócić do swoich słynnych ról, które mogli odgrywać w odcinkach I-III Gwiezdnej Sagi, gdzie wcielali się w Obi-Wana Kenobiego oraz (w odcinkach II i III) Anakina Skywalkera/Dartha Vadera.

Warto podkreślić, że wybór aktorki jest bardzo ciekawy, biorąc pod uwagę, że Indira Varma grała w serialu "Gra o tron" partnerkę postaci Pedro Pascala, który od kilku lat występuje w głównej roli w serialu "The Mandalorian". Ktoś w Disneyu musi być wielkim fanem serialu HBO.

Wiadomo także, że za sterami serialu stoi Debohar Chow, reżyserka, która pracowała już na planie „The Mandalorian”.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Obi-Wan Kenobi” - kiedy premiera?

Początek zdjęć do serialu miałby przypaść na koniec tegorocznej wiosny, więc premiery samego serialu nie należy raczej spodziewać się wcześniej niż wczesna wiosna 2022 roku. Jak jednak sytuacja się rozwinie, dowiemy się pewnie w najbliższych tygodniach.

Czytaj także: "Przyjaciele" w HBO GO! Kiedy premiera serialu na platformie?

RadioZet.pl/ScreenRant