Zamknij

HBO Max w Europie. Kiedy platforma streamingowa trafi do Polski?

01.09.2021 11:10
HBO Max - logo platformy
fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Szefowie serwisu HBO Max zdradzili plany startu usługi w Europie. Czy wśród wymienionych krajów znajduje się Polska?

Już niedługo platforma streamingowa HBO Max wkroczy do Europy. Osoby odpowiedzialne za rozwój usługi zapowiedziały, jak prezentują się plany wprowadzenia nowego serwisu z filmami i serialami w poszczególnych krajach Starego Kontynentu. Czy uwzględniono również Polskę?

HBO Max: kiedy platforma streamingowa trafi do Polski?

Żyjemy w dobie platform streamingowych. Telewizja coraz częściej ogranicza się do przekazywania podstawowych informacji o świecie lub prezentowaniu programów rozrywkowych. Nowym domem filmów i seriali stały się serwisy strumieniujące produkcje za pośrednictwem internetu.

Nic więc dziwnego, że każda z wytwórni zaczyna budować własne bazy filmów i seriali, do których za odpowiednią miesięczną opłatą mają dostęp abonenci z całego świata. Na razie prym wiedzie Netflix, ale po piętach depcze mu już konkurencja w postaci Disney+, Amazon Prime Video czy HBO Max.

Jak podaje Variety, HBO Max rozpoczyna podbój Europy. Pierwszymi krajami, w których będzie dostępna platforma streamingowa będą Hiszpania i państwa północne: Szwecja, Finlandia, Wyspy Alandzkie, Grenlandia, Dania, Wyspy Owcze, Islandia i Norwegia. HBO Max ruszy w nich jeszcze jesienią 2021 roku. Na razie nie zdradzono dokładnej daty startu usługi.

Według zapowiedzi WarnerMedia Europe następnym krokiem wdrażania HBO Max w Europie będą Portugalia oraz kraje Centralnej i Wschodniej Europy, w tym prawdopodobnie również Polska. Platforma trafi do tych rejonów w roku 2022, ale nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakim terminie. Ogłoszenie dotyczące ekspansji HBO Max na rynki międzynarodowe pojawiło się podczas panelu Series Mania Forum. Szefowa WarnerMedia w Europie, Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie -  Priya Dogra, zapewniła, że wejście do krajów Europy to priorytet korporacji.

Europa jest dla nas ogromnym priorytetem. Jesteśmy już dostępni w USA i Ameryce Południowej, czujemy się bardzo dobrze z tymi sukcesami i wzrostem, który obserwujemy. Europa to skomplikowany rynek, ale jest ekscytujący.

Komentarza udzieliła też Christina Sulebakk - główna menadżerka HBO Max EMEA.

Chcemy dać szansę większej ilości głosów na opowiedzenie historii, chcemy oferować konsumentom bardzo konkurencyjną cenę i bardzo elastyczny sposób dostępu do naszych produktów, zarówno bezpośrednio, ale także za pośrednictwem naszych bardzo uznanych partnerów dystrybucji w różnych regionach świata.

Platforma HBO Max wystartowała w maju 2020 roku i osiągnęła cele ilości subskrypcji dwa lata przed wyznaczonym terminem. W czerwcu usługa została wprowadzona w Ameryce Południowej. W Polsce oprócz stacji HBO widzowie mają do dyspozycji platformę HBO Go. Prawdopodobnie wraz ze startem HBO Max, HBO Go zostanie wygaszona. Na nowej platformie są dostępne wszystkie produkcji kinowe i telewizyjne WarnerMedia.

RadioZET.pl/Variety