Zamknij

"The Last of Us": HBO zaprezentowało pierwsze zdjęcie z nowego serialu [FOTO]

27.09.2021 09:14
The Last of US - kadr z gry
fot. Sony Computer Entertainment/materiały prasowe

Stacja HBO pokazała, jak będą wyglądali bohaterowie serialu "The Last of Us". Na pierwszym zdjęciu widzimy postacie grane przez Pedro Pascala i Bellę Ramsey.

Już niedługo na HBO zadebiutuje nowy serial - adaptacja słynnej gry wideo The Last of Us. W rolach głównych wystąpili Pedro Pascal i Bella Ramsey. Jak aktorzy prezentują się jako Joel i Ellie?

HBO: "The Last of Us" na pierwszym zdjęciu z nowego serialu

Przenoszenie gier na język filmu czy serialu nie ma raczej chlubnej historii. Zazwyczaj produkcje oparte na hitach elektronicznej rozgrywki okazują się niezbyt udanymi adaptacjami. Wygląda jednak na to, że impas zostanie przerwany, bo na horyzoncie pojawia się wiele produkcji opartych na grach wideo, które mają szansę na sukces.

Jednym z nich jest nadchodzący serial "The Last of Us" oparty na słynnej serii gier Sony Entertainment. Na Twitterze Pedro Pascala pojawiło się pierwsze zdjęcie z produkcji, na którym możemy zobaczyć głównych bohaterów adaptacji.

"Mam cię, maleńka". Adaptacja "The Last of Us" od HBO produkowana przez Playstation i Naughty Dog.

Zdjęcie nie zdradza zbyt wiele. Widzimy protagonistów zwróconych do widza tyłem. Patrzą w dal, gdzie na szczycie wzgórza znajduje się wrak samolotu. Kadr nie bez powodu trafił do sieci 26 września 2021 roku. W grze The Last of Us 26 września 2013 roku wybuchła epidemia, która zmieniła większość ludzi w zmutowane potwory. Resztki ludzkości muszą walczyć o przetrwanie w niebezpiecznym postapokaliptycznym świecie.

Chociaż zdjęcie to jedynie mała zapowiedź tego, co czeka nas w nadchodzącym serialu, oddaje klimat survivalowej gry. Na więcej materiałów musimy jednak jeszcze poczekać.

"The Last of Us": kiedy premiera na HBO?

Zdjęcia do pilotażowego odcinka zakończono w sierpniu 2021 roku. Pozostałe odcinki mają być gotowe w czerwcu 2022 roku. Na razie nie zdradzono dokładnej daty premiery, ale wiadomo, że "The Last of Us" trafi na HBO i HBO Max w tym samym roku. Oprócz Pascala i Ramsey w serialu wystąpili Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Anna Torv, Nico Parker, Murray Bartlett i Con O'Neill. Za serial odpowiadają Craig Mazin - twórca "Czarnobyla" oraz Neil Druckmann, który napisał scenariusz do gry The Last of Us.

RadioZET.pl/Twitter/HBO