Zamknij

"Pokolenie": HBO kasuje serial. Nie będzie sezonu 2. sezonu historii licealistów LGBTQ

15.09.2021 07:23
Pokolenie - kadr z serialu HBO
fot. HBO/materiały prasowe

Serial HBO "Pokolenie" nie doczeka się kontynuacji. Szefowie stacji postanowili skasować produkcję po pierwszym sezonie. Co było powodem takiej decyzji?

Drugi sezon serialu "Pokolenie" nie dostał zielonego światła od szefów HBO. Produkcja Leny Dunham ("Dziewczyny") nie otrzymała zamówienia na kontynuację.

"Pokolenie": serial HBO skasowany po pierwszym sezonie

W marcu 2021 roku odbyła się premiera pierwszego sezonu serialu "Pokolenie" - historii grupy licealistów, którzy poszukują samych siebie, eksplorując również własną seksualność. Główni bohaterowie sprawdzają głęboko zakorzenione w ich konserwatywnej społeczności przekonania na temat życia, miłości i natury rodziny.

Jak podaje Deadline, na 16 odcinkach pierwszego sezonu się skończy. "Pokolenie" nie doczeka się ciągu dalszego. Przedstawiciele platformy HBO Max wydali oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Nie będziemy pracować nad drugim sezonem "Pokolenia". Jesteśmy bardzo dumni, że nawiązaliśmy współpracę z Zeldą i Danielem Barnzem, aby wiernie i autentycznie reprezentować młodzież LGBTQ z różnorodną grupą postaci i złożonymi historiami. Dziękujemy im i naszej cudownie uzdolnionej obsadzie za ich ciężką pracę.

Nie podano powodu skasowania "Pokolenia". Prawdopodobnie decyzja wynikała z poziomu oglądalności serialu. Lena Dunham - twórczyni i gwiazda "Dziewczyn" była producentką skasowanego tytułu. Za "Pokolenie" odpowiadali Zelda Barnz i jej ojciec Daniel Barnz. Nie tylko byli pomysłodawcami serialu, ale również jego reżyserami.

"Pokolenie": gdzie oglądać serial HBO?

Wszystkie 16 odcinków pierwszego sezonu "Pokolenia" w Polsce są dostępne na platformie HBO Go. W rolach głównych wystąpili Nathanya Alexander, Chloe East, Nava Mau, Lukita Maxwell, Haley Sanchez, Uly Schlesinger, Sam Trammell, Chase Sui Wonders with Justice Smith i Martha Plimpton. Premiera serialu odbyła się 11 marca 2021 roku.

RadioZET.pl/Deadline