Zamknij

HBO zapowiada serial na podstawie filmu "Parasite". Czego się spodziewać?

Roksana Orlicka
10.01.2020 11:29
HBO zrobi serial na podstawie filmu Parasite
fot. YouTube/Gutek Film

"Parasite" to film, który miał premierę w 2019 roku i zachwycił krytyków na całym świecie. HBO zainteresowało się koreańską produkcją. Pojawiły się informacje, że powstanie serial na podstawie "Parasite". Reżyser filmu, Bong Joon-ho, ma wziąć udział w przedsięwzięciu. Co wiemy i jak będzie wyglądać "Parasite" w wersji HBO? Zdradzamy poniżej. 

HBO stworzy serial na podstawie koreańskiego filmu "Parasite". To już niemal pewne - HBO zainteresowało się chwaloną koreańską produkcją. Pojawiły się pierwsze informacje na temat serialu na podstawie filmu "Parasite". Ma go wyprodukować HBO. Kto zajmie się scenariuszem i jak można przełożyć tę historię na serial? Kiedy premiera? Zdradzamy poniżej.

HBO stworzy serial na podstawie filmu "Parasite"

Kino azjatyckie zyskuje na popularności w Europie. Trzeba przyznać, że jest często zaskakujące i egzotyczne. Wymaga skupienia i raczej nie jest lekkie. Warto jednak wspomnieć, że "Parasite" to jedno z największych odkryć 2019 roku. Film, choć z pozoru niszowy, spodobał się widzom i został doceniony przez krytyków. 5 stycznia 2020 roku otrzymał prestiżowego Złotego Globa w kategorii "najlepszy film zagraniczny". Wcześniej został nagrodzony między innymi Złotą Palmą w Cannes.

"Parasite" to film wciągający, który trzyma w napięciu. Przedstawia on historię ubogiej rodziny. Gdy nadarza się okazja na dobrze płatną pracę, żadnego z jej członków nie trzeba długo namawiać. Znajdują oni zatrudnienie u bogatych Parksów. Nie są jednak świadomi, że z pozoru idealna rodzina skrywa tajemnicę.

Okazuje się, że HBO ma pomysł, by przełożyć tę historię na serial. Jak podaje portal Variety - przy produkcji ma pracować Bong Joon-ho (reżyser filmu "Parasite") oraz Adam McKay ("Vice", "Big Short" czy "Bracia przyrodni").

Na razie nie podano wielu szczegółów. Nie wiemy, czy serial będzie sequelem opowieści kinowej, czy też angielską wersją koreańskiego filmu. Wstępnie mówi się o serialu, który będzie się składał z kilku odcinków.

Zagłosuj

Uważasz, że powinien powstać serial na podstawie "Parasite"?

Liczba głosów:

Zobacz także: Quentin Tarantino zrobi nową wersję "Pewnego razu... w Hollywood"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

RadioZET.pl/RO