Zamknij

Netflix skrytykowany za serial "Halston". Rodzina głównego bohatera zarzuca mu fałszowanie historii

12.05.2021 16:51
Halston Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix po raz kolejny musi mierzyć się z oskarżeniami o prezentowanie fałszywego obrazu bohaterów swojego serialu. Tym razem oburzona jest rodzina Halstona - projektanta mody, o którym opowiada najnowsza produkcja serwisu.

"Halston" z Ewanem McGregorem w tytułowej roli nie doczekał się jeszcze premiery, a już wzbudza sprzeciw spadkobierców projektanta mody. Rodzina zmarłego w 1990 roku mężczyzny i przedstawiciele Halston Archives wydali specjalne oświadczenie, w którym krytykują twórców miniserialu Netflixa za fałszowanie wizerunku Roya Halstona Frowicka.

"Halston": Rodzina Roya Halstona Frowicka oburzona produkcją Netflixa

"Halston" to nowy serial limitowany Netflixa, który opowiada nieznaną historię spektakularnego wzlotu i upadku pierwszego celebryty wśród amerykańskich projektantów mody - stałego bywalca studia 54, przyjaciela Lizy Minnelli i Andy'ego Warhola - Roya Halstona Frowicka.

Produkcja wciąż jeszcze czeka na swoją premierę, jednak już w zwiastunie serialu "Halston" widać, że Ewan McGregor olśniewa jako nowojorski projektant mody, a całość idealnie oddaje klimat lat 70. Innego zdania są jednak spadkobiercy głównego bohatera, którzy nie są zadowoleni z efektu pracy Daniela Minahana. W oświadczeniu opublikowanym przez PR Newswire czytamy:

Rodzina i przedstawiciele The Halston Archives nie byli konsultantami nowego serialu Netflixa, kóry stanowi niedokładną, fabularyzowaną relację na temat słynnego projektanta mody, "Halstona". The Halston Archives pozostaje jedynym ostatecznym i wyczerpującym źródłem informacji o tym człowieku i jego spuściźnie jako osobiście wyznaczony kustosz jego prywatnych dokumentów i prac.

The Halston Archives and Family

"Halston" - Kiedy premiera na Netflix?

"Halston" został oparty na książce "Simply Halston" autorstwa Stevena Gainesa. Serial wyreżyserował Daniel Minahan, scenariusz jest dziełem Iana Brennana, Teda Malawera, Tima Pinckneya, Sharra White'a oraz Ryana Murphy'ego, który jest też jednym z producentów wykonawczych. Produkcja składa się z 5 odcinków. Premiera "Halstona" odbędzie się 14 maja 2021 - tylko na Netflix.

RadioZET.pl/PR Newswire