Zamknij

"Halston" pobije "Gambit królowej"? Nowy miniserial Netflixa zapowiada się fantastycznie [ZWIASTUN]

04.05.2021 13:22
Halston zwiastun Ewan McGregor
fot. materiały prasowe Netflix

"Halston" to nowy serial limitowany Netflixa, który ma szansę strącić z piedestału uwielbiany "Gambit królowej". Ewan McGregor olśniewa jako legendarny projektant mody, otoczony kultowymi postaciami z lat 70. i 80. XX wieku. Zobacz zwiastun nadchodzącego hitu.

"Halston" ma szanse podbić serca i umysły widzów Netflixa swoim hipnotyzującym klimatem lat 70. i 80., niebywałym talentem Ewana McGregora i fascynującą prawdziwą historią wzlotu i upadku legendarnego twórcy światowego imperium mody. Czy Roy Halston Frowick pokona Beth Harmon i poświęcona mu produkcja zajmie miejsce największego hitu wśród miniseriali Netflixa? Zwiastun "Halstona" pozwala twierdzić, że są na to duże szanse.

"Halston": Ewan McGregor jako legenda mody w nowym miniserialu Netflixa [ZWIASTUN]

- Mam wizję. Odmienię obliczę amerykańskiej mody - mówi Ewan McGregor w scenie otwierającej zwiastun serialu "Halston", wcielając się w tytułowego bohatera. W tle rozbrzmiewa "Enjoy the Silence" Depeche Mode. Utwór powoli wciąga nas w wir wydarzeń, które uczyniły z Halstona legendę. W latach 70. i 80. jego nazwisko stanowiło synonim sukcesu, luksusu, seksapilu i sławy. Był stałym bywalcem kultowego studia 54, otaczał się najgorętszymi gwiazdami tamtych lat i projektował dla sław takich jak Greta Garbo czy Elizabeth Taylor. Jednak jego wielka sława miała skończyć się równie szybko, jak się zaczęła...

"Halston": Obsada i twórcy

W związku z tematyką serialu, w "Halstonie" pojawi się sporo kultowych postaci. Będą to m.in. Liza Minnelli (Krysta Rodriguez), Elsa Peretti (Rebecca Dayan), Victor Hugo (Gian Franco Rodriguez), Joe Eula (David Pittu), Joel Schumacher (Rory Culkin), Eleanor Lambert (Kelly Bishop), a także Adele (Vera Farmiga). W serialu zobaczymy też Billa Pullmana w roli Davida Mahoneya.

Polaroid_HALSTON_103_Unit_02046RC2_sign
fot. Halston/materiały prasowe Netflix
Polaroid_HALSTON_104_Unit_01323RC2_sign
fot. Halston/materiały prasowe Netflix

Jednym z producentów wykonawczych serialu jest Ryan Murphy, twórca takich hitów jak "American Horror Story", "American Crime Story", "Ratched" czy "Pose". Za reżyserię odpowiada Daniel Minahan, który współpracował z nim przy "Zabójstwie Versace" i "Hollywood", a także był jednym z reżyserów "Gry o tron", "House of Cards" i "Czystej krwi". Twórcą serialu "Halston" jest Sharr White ("The Affair"), który napisał jego scenariusz wraz z Ianem Brennanem ("Hollywood", "Ratched") i Kristiną Woo ("The Affair").

"Halston" - kiedy premiera na Netflix?

"Halston" to serial limitowany, który będzie składał się z 5 odcinków. Wszystkie zadebiutują na Netflix tego samego dnia - 14 maja 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix